Teraz i na zawsze

Tłumaczenie: Maria Grabska-Ryńska
Wydawnictwo: Świat Książki
Now and forever
rodzina, uczucia

Jessica i Ian Charkowie uchodzą za małżeństwo niemal doskonałe. Ian chce zostać pisarzem, Jessica robi wszystko, by mu to umożliwić. Ich szczęście trwa siedem lat. Do chwili, gdy Ian staje przed sądem, oskarżony o gwałt i trafia do więzienia. Jessica z trudem odnajduje się w nowej rzeczywistości. Zamierza rozwieść się z Ianem i ułożyć sobie życie na nowo, ale nie da się wymazać z pamięci wspólnie przeżytych lat ...

Justyna | 2012-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książkę czyta się bardzo szybko, za sprawą wielowątkowej fabuły. Autorka opisuje niezwykle ciekawą historię małżeństwa, które początkowo jest bardzo szczęśliwe i udane. Miłość, która łączy tych bohaterów wydaje się silniejsza niż cokolwiek. Główny bohater zostaje oskarżony o gwałt, staje przed sądem i zostaje uznanym winnym popełnionego czynu. W rzeczywistość jest niewinny, w co bezgranicznie wierzy jego żona i broni go ze wszystkich sił. Aby mu pomóc bierze pożyczki, zastawia swój ukochany sklep, dom, sprzedaje samochód. Po przegranym procesie zostaje sama ze swoimi długami, mąż jest w więzieniu. Głowna bohaterka odwiedza go w więzieniu, jednak nie może znieść dzielącej ich szyby, samotności, braku czułości. W obliczu tych wydarzeń główna bohaterka przechodzi załamanie nerwowe, rozstaje się z mężem, sięga dna. Odbija się jednak od niego, staje na własne nogi, przeobraża się w silną kobietę. Na swojej drodze spotyka wielu mężczyzn, jednak żaden nie wydaje jej się dość dobry. W tym...

betina360 | 2013-04-05
Na półkach: Przeczytane, 2013, Steel
Przeczytana: 05 kwietnia 2013

Jessika i Ian sa mlodym szczesliwym malzenstwem.Kobieta z ktora Ian zdradza Jessike oskarza go o gwalt ktorego nie popelnil.Jego pobyt w wiezeniu niemal niszczy ich zycie.Lecz w calym tym nieszczesciu na nowo analizuja swoje zycie i wiedza juz jakich bledow nie popelniac aby byc szczesliwymi i spelnionymi ludzmi.Nie wiem czy potrafilabym wybaczyc zdrade malzenska jak glowna bohaterka lecz koniec mnie wzruszyl.

Asia | 2013-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2013

Pozycja jakże ujmująca, pokazująca, że prawdziwe uczucie może pokonać wszystko..
Bardzo mnie ta książka wciągnęła, jest już kolejną przeczytaną tej autorki, jedyne czego mi brakowało, to odkrycie prawdziwych powodów, dla których Margaret wsadziła Iana do więzienia..

Generalnie szczerze mogę ją polecić, czyta się ją lekko i jest wręcz idealna na długie jesienno-zimowe wieczory

Monika | 2013-06-17

Powieść 3
NOW AND FOREVER
film
inne wydanie

ceylonka | 2015-02-15
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 15 lutego 2015

Ta książka jest tak słaba, że aż nie wiem jak streścić jej głupotę.

Kobieta - prowadzi własny biznes, z powodzeniem, ale nie potrafi niczego załatwić, emocjonalnie jest dzieckiem i ucieka w świat leków. Jej oparciem jest Ian, który poświęca jej całą uwagę i koniecznie musi być na każde jej zawołanie. Nie przeszkadza mu to hojną ręką rozdawać na pierdoły jej ciężko zarobione pieniądze, a sam nie kwapi się do pracy, no chyba, że do jego wielkiej pasji, czyli pisania.

Mężczyzna - niby wsparcie i opoka dla Jess, ale siedzi na garnuszku żony i obrażony jest na nią, że ona nie pozwala mu pracować - myślałby kto. Biedak, niby żona wierzy w jego talent, jednak wypomina mu, że nie potrafi niczego napisać.

Długo można by wymieniać takie idiotyczne elementy ich egzystencji, ale szkoda na to czasu.

magles | 2012-04-17
Przeczytana: 16 kwietnia 2012

bardzo miło się czyta, odpowiednia dla młodych małżeństw, daje do myślenia :)

ainaka | 2014-03-18
Przeczytana: 03 kwietnia 2009

Jak każda książka Steel,godna polecenia na chmurne popołudnie

oli | 2013-03-17

"Teraz i na zawsze" to zdecydowanie mój numer jeden! Powieść pełna pasji, emocji, miłości ponad wszystko, zatracenia, ale i nowych nadziei.
Książka zaskakująca, wzruszająca i nietuzinkowa to na pewno! Pokazuje jak jeden moment może zaważyć na dalszym życiu. Podsuwa wiele pytań dotyczących tego, co my zrobilibyśmy w danej sytuacji.

Polecam nawet mężczyznom!

miluska507 | 2012-12-17
Przeczytana: luty 2012

Mi osobiscie wogule sie nie podobała za dużo byłoo opisane sprawy w sadzie. Jak dla mnie beznadzieja

Marzena | 2014-01-22
Przeczytana: 27 stycznia 2014

Super książka i super się czyta polecam :)