Radarowa penetracja gruntu

9788320619515
georadar, GPR, geofizyka
technika
Tethis

W książce przedstawiono najważniejsze aspekty techniki radarowej penetracji gruntu (ang. Ground Penetrating Radar). Opisano w niej zjawiska fizyczne towarzyszące propagacji fal elektromagnetycznych w strukturze gleby i wynikające z ich charakteru techniczne cechy aparatury GPR. Podano również informacje o budowie jej typowych podzespołów oraz o podstawowych algorytmach przetwarzania sygnałów georadarowych. Zamieszczono ponadto przykłady nowoczesnych rozwiązań urządzeń GPR, a także zilustrowano najważniejsze zastosowania tej techniki. Monografia zainteresuje osoby, dla których radar pentracji gruntu stanowi lub może stanowić użyteczne narzędzie pracy.

źródło opisu: Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, 2015

źródło okładki: http://www.wkl.com.pl