Poradnik dla niegrzecznych kobiet

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Bohaterka tej pisanej z humorem historii próbuje ułożyć na nowo swoje życie po rozpadzie małżeństwa. Przy okazji tworzy niecodzienny poradnik, jak z powodzeniem kontaktować się z płcią przeciwną, dla wszystkich szczęśliwych i nieszczęśliwych, doświadczonych i niedoświadczonych, rozsądnych i kierujących się wyłącznie sercem. Czy przytoczone tu rady i opinie w czymkolwiek nam pomogą, musimy przekonać się sami.

elau66wr | 2013-08-02
Przeczytana: 16 sierpnia 2013

NUDY i tyle na ten temat

ok moja opinia na blogu: http://elau66wr.blox.pl/2013/09/Irena-Obermannov-Poradnik-dla-niegrzecznych-kobiet.html

Mońcia_POCZYTAJKA | 2012-01-03
Przeczytana: 07 listopada 2011

Dla mnie ta książka to strata czasu. Płytka i nudna. Męczyłam się przy lekturze.

carecera | 2016-11-04

Tak często miałam wrażenie, że autorka ubiera w słowa moje własne, dotąd nienazwane myśli, że to aż niemożliwe. Postawiłabym ją na jednej półce z Simone de Beauvoir i Mary Wollstonecraft, chociaż na pewno książka jest bardziej przyziemna niż naukowa. Mimo to porusza tak istotne dla kobiet kwestie, że gdybym była ministrem edukacji, to z pewnością umieściłabym ją na liście lektur obowiązkowych w liceum. Apologia niepokory, a przy tym niepozbawiona tej cudownie lekkiej dosadności, tak charakterystycznej dla czeskiej literatury.

Rockmargot | 2012-09-05
Przeczytana: 02 września 2012

Nie potrafię wydać jednoznacznej opinii o tej książce. Na pewno porusza wiele ważnych wątków dla kobiety. Pewna jestem także poczucia humoru autorki, która specjalnie stylizowała swą powieść na coś na kształt durnego poradnika dla kobiet, którym trzeba mówić co mają robić i myśleć. Momentami wątki są zbyt chaotycznie nakreślone, czasami autorka trochę "przynudza." Ale mimo wszystko jestem w stanie ją polecić.

Iija | 2012-08-02

Szalona eks mężatka i..jej dzieci, jej kochankowie, jej przyjaciółki, jej praca i inne wariacje. A i milion szalonych rad dla niegrzecznych kobiet;D

kajakszatana | 2015-12-02
Przeczytana: 08 listopada 2015