Zgłosuj na książki roku 2017

Tłumacz i jego kompetencje autorskie: na materiale powojennych tłumaczeń poezji A. Puszkina, W. Majakowskiego, I. Kryłowa i A. Błoka

Wydawnictwo: Państwowe Wydawnictwo Naukowe
Joanna

Książka adresowana jest do studentów filologii, krytyków i teoretyków przekładu, tłumaczy, znawców literatury rosyjskiej i komparatystów. Wprowadza do teorii tłumaczenia oraz daje interpretacyjny komentarz do problemu polsko-rosyjskich związków literackich, co w obecnej sytuacji zaniedbania przekładów z literatury rosyjskiej nabiera szczególnego znaczenia.

Joanna | 2016-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2016