Przysięga złota

Tłumaczenie: Jerzy Marcinkowski
Cykl: Czyny Paksenarrion (tom 3)
Wydawnictwo: ISA
Oath of gold

Trzeci tom cyklu Czyny Paksenarrion.

książek: 1949
Aiwlys | 2014-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ach, po drugim tomie niemal natychmiast sięgnęłam po kolejny i ostatni tom. Od samego początku trzymałam kciuki za Paks, aby jej się powiodło, aby się uleczyła, aby poszła do przodu. I jak zawsze zaskoczyła mnie jej niezwykłość. To naprawdę pozytywna postać. Dodatkowo wielokrotnie porównywałam ją sobie, jaka była w pierwszym tomie - dziecinna i infantylna. Przez te trzy tomy niesamowicie dojrzała. Jak zwykle dużo akcji, dużo się dzieje. Zagadka, tajemnica, którą próbowała odkryć - w zasadzie od początku wiedziałam, o kogo chodzi, dlatego główni bohaterowie trochę za długo się nad tym zastanawiali. Natomiast przy wątku z torturami serce mi zamarło i byłam szczerze ciekawa, jak autorka z tego wybrnie. Sama końcówka - troszkę za szybko. Po cichu liczyłam na jakiś wątek pt. Paks i Phelan ew. myślałam, że okaże się, że Paks jest zaginioną córką Phelana. A tu takie szybkie rozwiązanie, jakaś wspominka o ślubie, o dzieciach i tyle.
Ale cała seria wypadła znakomicie, szczerze polecam, do...

Marcin | 2018-03-28

Dobre zwieńczenie fajnej trylogii, choć ja najbardziej polubiłem jednak pierwszy tom za te wielkie bitwy i militarny klimacik, którego w kolejnych tomach jest jakby trochę mniej. Ale ogólnie to czytało się fajnie.

Nemrondir | 2018-06-07
Arthura69 | 2018-05-07