Za szklanymi drzwiami

Wydawnictwo: Kontekst
10 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
za, szklanymi, drzwiami, alicja, kubiak
alak

Książka jest zbiorem opowiadań. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Autorka próbuje odpowiedzieć na pytanie: w którym momencie budzi się w człowieku zło, co na to ma wpływ i dlaczego? Wspomina dawno już zapomniane czasy wędrujących taborów cygańskich. Żartobliwie spogląda na dzisiejszych małżonków, z których każde żyje we własnym świecie. śmieje się z dzisiejszych prób udomawiania korporacji. Zastanawia nad męczącą pracą artysty - rzeźbiarza. Zwraca uwagę na trudną pracę sklepikarza niedostosowanego do dzisiejszych realiów kapitalistycznych. Puszcza wodze fantazji, ale nie odchodzi od rozważań ontologicznych oraz materii filozoficznej i etycznej.

źródło opisu: http://www.wkn.com.pl/katalog/poezja/576-aphelium-tomasz-rbacz

źródło okładki: http://www.wkn.com.pl/katalog/poezja/576-aphelium-tomasz-rbacz

procek32 | 2017-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2017

Książkę czyta się lekko lecz z zaciekawieniem i lękiem.Po każdej części zostaje coś z tyłu głowy,coś co nie daje spokoju i zmusza do przemyśleń.Miłe dla "oka" opisy nie są męczące lecz ciekawe i wprowadzają odpowiedni nastrój.Często czytelnik jest zaskoczony finałem opowiadania ,po czym zaczyna postrzegać pewne problemy i samego siebie trochę lub zupełnie inaczej.Gorąco polecam i czekam na następną książkę.

Jakub Kubiak | 2016-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2016