Big Sur i pomarańcze Hieronima Boscha

Wydawnictwo: Noir sur Blanc

To portret miejsca jednego z najbarwniejszych w Stanach Zjednoczonych oraz niezwykłych ludzi, których Miller tam poznał: pisarzy, mistyków poszukujących prawdy w medytacji, dojrzałe dzieci i niewinnych dorosłych, geniuszy, dziwaków oraz tych, których zaklasyfikować niepodobna, jak choćby Conrada Moricanda, czyli Diabła w Raju jedną z najwspanialszych postaci nakreślonych przez Millera.

WilkStepowy Ania | 2013-11-03
Przeczytana: 14 listopada 2013

Rewelacja, jedna z tych, które na zawsze w nas pozostaną, jedna z wielu i tak na prawdę niewielu!!
Henry opisuje czas, kiedy mieszkał w Big Sur w Kalifornii, miejsce to niegdyś opisywał też Kerouac. Opowiada o zwykłych - niezwykłych ludziach, swoich sąsiadach, przyjaciołach, gościach, którzy go odwiedzali. Okrasza to uniwersalnymi, ale jakże świeżymi prawdami, które charakteryzują ludzi mądrych a nie wykształconych inteligentów. Piękne spostrzeżenia na temat malarstwa, którym też się parał, okolicznej przyrody,trafne spostrzeżenia na temat nawet wychowania dzieci.
Perła po prostu, piękna, prosta, mądra, fascynująca książka.

Angelika Fijałkowska | 2015-05-14

absolutna rewelacja!

wąsaty_andrzej | 2012-12-08

Wspaniale! Nie ma tu tych wypocin recenzenckich, pisanych na modłę szkolnego wypracowania.

ouLIPOgram | 2014-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2014

Parafrazując jeden z tytułów Millera, ta książka to "Nieklimatyzowany koszmar". Jest fatalna, pisana typowo w amerykańskim stylu (duża w tym zasługa beznadziejnego tłumacza, Roberta Sudoła), o bzdetach i truizmach, nie licząc żenujących żartów i takich samych gierek słownych. O niczym. Szkoda drzew.

knie | 2016-10-02
Przeczytana: 2002 rok