Obca bliskość

Wydawnictwo: Anagram

Wiersze Barbary Białowąs z tomiku ?Obca bliskość dotyczą refleksji nad zagubieniem się człowieka w dominującym współcześnie myśleniu kategoriami sukcesu, wygody i zysku za wszelką cenę. Ta filozofia życia nastawiona na rywalizację i rozpychanie się łokciami, eksponująca własne uniemożliwia porozumienie z innymi, powoduje narastanie obcości we wzajemnych stosunkach. Wiersze przedstawiają to przez obraz i metaforę. Są celne i boleśnie sarkastyczne. Przy czym, i to jest ważnym walorem tej poezji, pokazują możliwość odnalezienia się człowieka w jego człowieczeństwie, pomimo....Poezja Barbary Białowąs zaangażowana jest w sprawy współczesnej rzeczywistości, przy czym daje alternatywę dla panującego dziś wszechwładnie konsumpcyjnego pyłu myślenia. Wyrasta bowiem z humanistycznej koncepcji człowieka, człowieka poszukującego, przezwyciężającego stereotypy w myśleniu i działaniu.Jan Michalski

Chrupek | 2018-01-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Poezja