Polsko-chiński i chińsko-polski słownik biznesowy

Wydawnictwo: Bohan
chiński słownik
chiński
Marlena

„Polsko-chiński i chińsko-polski słownik biznesowy” to pierwsza na rynku polskim i chińskim publikacja, która obejmuje specjalistyczną terminologię biznesową. Słownik ten został stworzony przy współpracy z Bohan.pl, największym w Polsce internetowym słownikiem języka chińskiego (mandaryńskiego). Naszą misją jest wypełnienie luki - na polskim i chińskim rynku wydawniczym - publikacją, która...

Naszą misją jest wypełnienie luki - na polskim i chińskim rynku wydawniczym - publikacją, która być może stanie się narzędziem usprawniającym komunikację pomiędzy polskimi i chińskimi przedsiębiorcami. Takiej publikacji dotychczas brakowało.

Od wielu lat mieszkamy i pracujemy w Chińskiej Republice Ludowej. Codziennie mamy styczność z ogólnopojętym biznesem pomiędzy naszymi krajami. Jesteśmy świadkami nieporozumień, które po części spowodowane są barierą językową i brakiem znajomości specjalistycznego słownictwa biznesowego.

Publikacja ta zawiera ponad 8000 haseł ściśle związanych z biznesem, ekonomią, handlem międzynarodowym, zarządzaniem, finansami oraz logistyką. Postanowiliśmy również dodać terminologię dotyczącą branż czy produktów związanych z polskim rynkiem, np. bursztyn czy górnictwo.

Słownik został podzielony na dwie części: polsko-chińską oraz chińsko-polską, w których hasła uporządkowane są w kolejności alfabetycznej. Każde hasło opatrzone jest tłumaczeniem, transkrypcją pīnyīn, znakami uproszczonymi i tradycyjnymi oraz częścią mowy. Do wybranych haseł dodane zostały również przykładowe zdania, które ułatwią praktyczne wykorzystanie terminologii.

Publikując słownik biznesowy, chcielibyśmy zachęcić chińskich i polskich przedsiębiorców do zacieśnienia współpracy gospodarczej oraz otworzyć nowe możliwości komunikacyjne pomiędzy naszymi Państwami.

Wydanie I Polsko-chińskiego i chińsko-polskiego słownika biznesowego powstało jako projekt niekomercyjny, cena zakupu stanowi wyłącznie koszty realizacji projektu przez Wydawnictwo Bohan.

Adres URL producenta: www.bohan.pl

źródło opisu: www.bohan.pl