Zgłosuj na książki roku 2017

źródło opisu: własne

źródło okładki: google

olaf2009 | 2017-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2017

W Wielki Piątek Bartek orze pole z pomocą swojego syna Jaśka. Żona Bartka poszła pod kościół kupić zboże i jedzenia na Święta. Bartek i Jaś pracują o głodzie, Jaś cały czas wygląda matki. W Wielką Sobotę żona Bartka idzie poświęcić jedzenie do kościoła, wszyscy wracają do swoich prac. A w Niedzielę Wielkanocną panuje wielka radość z powodu święta i że wreszcie mogą porządnie zjeść do długim okresie postu.
Typowa proza życia. Realistyczny, krótki ale bardzo poruszający wycinek z życia ludzi na wsi, którzy muszą ciężko pracować na chleb.

Na półkach