Przy fortepianie

Tłumaczenie: Joanna Polachowska
Wydawnictwo: Noir sur Blanc
Au Piano

Dla sławnego pianisty Maksa Delmarca muzyka była wszystkimprzy fortepianie, ćwicząc bądź koncertując, spędził niemal całe życie. Do dnia, kiedy kilku młodocianych opryszków napadło go i zamordowało na paryskiej ulicy. Po śmierci Max trafia do jakiegoś dziwnego ośrodka, ni to hotelu, ni to domu wariatów, czyżbydo czyśćca? Tu przez tydzień będą się ważyły jego dalsze losy.

źródło opisu: http://www.noir.pl/

źródło okładki: http://www.noir.pl/

ArtMagda | 2015-12-03

la głównego bohatera, słwanego pianisty mieszkającego w Paryżu, muzyka była wszystkim, przy fortepianie spędziła całe swoje życie (w przenośni i dosłownie). Do dnia, gdy... został zamordowany. Po śmierci Max trafia do dziwnego ośrodka, a la luksusowy hotel, a la dom wariatów, czyżby czyściec?... i tu zaczyna się właściwa akcja powieści. Przebywając tydzień w tym nietypowym miejscu, Max będzie miał wystarczająco dużo czasu, by przeanalizować swoje życie, by przeprowadzić gruntowny rachunek sumienia. Bedąc przekonanym, że oddając się bez reszty sztuce i przy tym jednocześnie rezygnując świadomie z ziemskich uciech, pokus i tak zwanego "prawdziwego życia na maksymalnych obrotach", zasługuje na podróż do nieba... Po tygodniu rozważań, Max jednak trafia spowrotem do rodzinnego Paryża. Dostaje nowe życie, tym razem jednak będzie zmuszony wyjść ze swej pancernej wieży artsty... nie mając możliwości powrotu do poprzedniego życia, będzie musiał wieść życie, z którego wcześniej z...

Kuba Kołodziejczyk | 2017-05-05
Przeczytana: 03 maja 2017

Ta ksiązka mnie powaliła swoją pointą. Autor predstawią wspaniałą prawde życiową w sposób niesamowicie inteligenty, kunsztowny i zabawny. Książke czyta się łatwo. Dla mnie ma duużo dodatkowego smaku , dlatego, że tak jak ja, główny bohater jest muzykiem klasycznym. Jego życie w książce, może w przerysowany sposów, jednak bardzo celnie przedstawia typowe dla muzyków klasycznych obsesje, troski, chęci, przeżycia (oraz ich brak).

To, co jednak najwartościowsze w tej książce, jest uniwersalne i absolutnie dotyczy każdego człowieka, dlatego bardzo polecam ją każdemu zainteresowanego człowiekiem i jego potrzebami.

Cruchot92 | 2017-03-07
Na półkach: Przeczytane, Lektura