Trzy metry nad niebem

Cykl: Trzy metry nad niebem (tom 1)
Wydawnictwo: Muza
1 101
tłumaczenie
Krystyna Kabatc, Eugeniusz Kabatc
Tre metri sopra il cielo

Szesnastoletnia Babi, dziewczyna, z tak zwanego dobrego domu, świetna uczennica i przykładna córka, na skutek pogmatwanego splotu przypadków, poznaje Stepa, agresywnego chuligana, którego życie składa się z ćwiczeń na siłowni, wyścigów na motorze i bezsensownych bijatyk. Mimo krańcowo różnych charakterów i sprzeciwu apodyktycznej matki Babi, zakochują się w sobie bez pamięci. Pod wpływem tej miłości, która oczywiście nie ma szans na przetrwanie, zmieniają się oboje. Babi otwiera się na świat, dojrzewa,
a Step staje się bardziej refleksyjny, łagodniejszy. Babi jest jedyną osobą, której Step powierza swój mroczny sekret, który tłumaczy jego agresywne i destrukcyjne zachowania. Swobodnie poruszając się w świecie pojęć, które określają świat włoskiej młodzieży, Moccia opowiedział niezwykle wiarygodnie i płynnie uniwersalną historię o młodzieńczym buncie, bólu dorastania i problemach rodzinnych.

źródło opisu: http://muza.com.pl/

Niepowszedni. Porwanie
Justyna Drzewicka

8,13 (8 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Julia Sokołowska | 2014-07-17
Daria | 2014-01-22
Na półkach: Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 22 stycznia 2014

"Trzy Metry Nad Niebem" to jedyny przypadek, kiedy z książką zapoznałam się dopiero po uprzednim obejrzeniu filmu. Żałuję, że nie zrobiłam tego w odwrotnej kolejności, tylko przez wzgląd powierzchownej znajomości tej historii. Nie mam zamiaru porównywać filmu do książki, czy też książki do filmu, bo to nie ma sensu.

Dlaczego sięgnęłam po "Trzy Metry Nad Niebem"? Przede wszystkim dlatego, że od dłuższego czasu szukałam lektury, która wypełniłaby te długie zimowe wieczory - i nie zawiodłam się. Zaledwie kilka dni temu zaczęłam czytać, a chwilę temu dotarłam do ostatniego zdania. Śmiałam się wraz z bohaterami, by na sam koniec nie szczędzić łez. Główna bohaterka jest niezwykle irytująca, lecz główny bohater, Stefano - jego metamorfoza jest wręcz wstrząsająca i przez całą lekturę kibicowałam przede wszystkim jemu.

Z czystym sumieniem mogę - a nawet muszę! - polecić tę przepiękną powieść każdemu czytelnikowi.

Klaudiak | 2014-03-02
Przeczytana: 01 marca 2014

Co tu dużo pisać... Książka jest rewelacyjna, bardzo realistyczna. Nie jest to zwykła lektura dla nastolatków o błahej tematyce.Jest w niej zawarta mowa o prawdziwej trudnej miłości, która może w tak łatwy i szybki sposób zmienić człowieka. Trochę jest mi smutno, że w taki sposób się książka zakończyła. Po części nawet szkoda mi było Stepa. Był zagubionym, cierpiącym nastolatkiem, który potrzebował pomocy, a co najważniejsze miłości. Podobał mi się nieco brutalny język jakim posłużył się autor. Nawet bardzo mała czcionka mi nie przeszkadzała. Prawdę napisawszy potem nie zwracałam na nią uwagi gdy się wczytałam. Książkę naprawdę polecam.

Monia0420 | 2014-08-07
Przeczytana: maj 2014

Po obejrzeniu filmu "Trzy metry nad niebem", po prostu musiałam sięgnąć po tą książkę. Pochłonęłam ja 3 wieczory. Miłosna historia, które uwielbiam. Książka pięknie przedstawia przyjaźń, miłość, cierpienie i smutek. Jednak w tym przypadku film jest lepszy od książki.

Disaster | 2014-03-28
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Nie lubię książek gdzie to nie ma choć odrobiny fantasy, jednak książka została mi polecona przez osobę, która zazwyczaj poleca super książki, więc bez zastanowienia wzięłam tę książkę i wciągu dwóch dni skończyłam.
Minusy/co się mi nie podobało:
-Książka w niektórych momentach mnie zanudzała, autor mógł 'wsadzić' więcej wątków tych wyścigów na motorach, bójek czy coś (zresztą tutaj jak kto woli, ja tylko uważam,że mnie bardziej by książka zainteresowała, jeśli byłoby w niej więcej akcji), jednak on wolał opisać z początku nieco tego a potem skupić się tylko na miłości Step'a i Babi, chociaż ogółem tu nie mam co się czepiać, gdyż to chyba oto chodziło w tej książce.
Plusy/co mi się podobało:
+ Niby to takie smutne, że brak 'happy end'u' jednak ja to uważam, za wielki +, wreszcie nie romansidło o wiecznej miłości, tutaj to się kończy... tzn. tak nie do końca. On wciąż ją kocha, więc, że nikt jej nie pokocha tak jak on, przynajmniej tak twierdzi. Ona może też go jeszcze kocha,...

Pami | 2015-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2015

Babi jest dobrze wychowaną dziewczyną w ostatniej klasie prywatnego liceum. Jej życie kręci się głównie wokół szkoły, zdrowego trybu życia i nie stwarzania problemów sobie ani rodzicom.
Wszystko zmienia się gdy poznaje aroganckiego, agresywnego, wulgarnego i pewnego siebie Stepa. Z początku jej niechęć do niego z czasem zmienia się w uczucie. I tak z pozoru grzecznej dziewczynki Babi pod wpływem Stepa i jego znajomych zmienia się. Kłamie, ucieka, wagaruje, a nawet wdaje się w bójkę.
Sielanka nie trwa długo. Po śmierci najlepszego przyjaciela Stepa, a zarazem chłopaka jej najlepszej przyjaciółki - Polla, wszystko staje się inne.
Babi zdaje sobie sprawę , że Step się nie zmieni i nie chce dłużej już tego ciągnąć..

Czyta się miło i fajnie. Ja popełniłam błąd i najpierw widziałam film przez co nie mogłam się doczekać niektórych scen. Ogółem książka fajna.

Beata | 2014-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2014

Słysząc ‘’Trzy metry nad niebem’’ większość osób tworzy w swoim umyśle obraz wspomnień oglądania filmu miłosnego o takim otóż tytule. Wydaje mi się, że tylko nieliczni mają pojęcie, że film powstał na podstawie książki pana Faderico Moccia. Osobiście nie miałam okazji obejrzeć jeszcze filmu, ale wiem, że zrobię to w najbliższym czasie.

Trzy metry nad niebem jest to historia miłosna dobrze wychowanej, szesnastoletniej Babi, która zakochuje się w niebezpiecznym, agresywnym lubiącym wyścigi motocyklowe- Stepie. Pod wpływem uczucia zmieniają się oboje. Babi staję się bardziej otwarta i odważna. Step łagodnieje starając się zapanować nad swoim temperamentem. Staje się ufniejszy i powierza Babi swój sekret.

Jest to cudowna historia tęczy i burzy, dnia i nocy, ciepła i zimna-przeciwnych charakterów, które łącząc się ze sobą tworzą niezwyciężoną całość.

bewelka86 | 2013-09-24
Przeczytana: 24 września 2013

Tyle dobrego naczytałam (i nasłuchałam) się o tej książce, w bibliotece długie kolejki w oczekiwaniu na wypożyczenie jedynego egzemplarza.... No to stwierdziłam - musi to być naprawdę dobre i zaczęłam czytać.

Już po pierwszych kilku stronach coś mnie zaczęło irytować, po kolejnych coraz bardziej, ale czytałam dalej. Właściwie to książkę przeczytałam w dwa wieczory, bo mimo antypatycznych bohaterów coś ciągnęło mnie do tej historii i chciałam poznać jej finał.

Sama historia nie jest może jakoś bardzo oryginalna: panna z dobrego (i raczej bogatego) domu i chuligan (tu akurat żaden biedak ani żebrak, ale jednak złodziej). Bohaterowie - jak dla mnie - mocno odpychający, głównie jeśli chodzi o męską część. Każdy ich kolejny wybryk niemalże wyprowadzał mnie z równowagi. Wydaje się, że Step i jego kumple potrafią tylko niszczyć, demolować i bić (często) przypadkowych ludzi. Jak dla mnie - koszmar! Jeśli to ma być wierny wizerunek włoskiej młodzieży, to nigdy nie chciałabym dorastać w...

Grażyna | 2010-09-17
Przeczytana: 17 września 2010

Nie zachwyciła mnie, ale dobrze się czytało

Artopolosis | 2015-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2015

Z przykrością muszę przyznać, że ta historia mnie nie poniosła... Przez pierwszą połowę książki wynudziłam się okropnie, powieść nabrała tempa dopiero w dalszej części i mimo większego rozwoju sytuacji czegoś mi w niej zabrakło...

Na półkach