Okładka książki Trzy metry nad niebem

Trzy metry nad niebem

Autor:
Cykl: Trzy metry nad niebem (tom 1)
Tre metri sopra il cielo
wydawnictwo
MUZA
typ
papier
7,37 (3330 ocen i 475 opinii)

Opis książki

Szesnastoletnia Babi, dziewczyna, z tak zwanego dobrego domu, świetna uczennica i przykładna córka, na skutek pogmatwanego splotu przypadków, poznaje Stepa, agresywnego chuligana, którego życie składa się z ćwiczeń na siłowni, wyścigów na motorze i bezsensownych bijatyk. Mimo krańcowo różnych charakterów i sprzeciwu apodyktycznej matki Babi, zakochują się w sobie bez pamięci. Pod wpływem tej miłości, która oczywiście nie ma szans na przetrwanie, zmieniają się oboje. Babi otwiera się na świat, dojrzewa,
a Step staje się bardziej refleksyjny, łagodniejszy. Babi jest jedyną osobą, której Step powierza swój mroczny sekret, który tłumaczy jego agresywne i destrukcyjne zachowania. Swobodnie poruszając się w świecie pojęć, które określają świat włoskiej młodzieży, Moccia opowiedział niezwykle wiarygodnie i płynnie uniwersalną historię o młodzieńczym buncie, bólu dorastania i problemach rodzinnych.

Gdzie kupić?

Opinie czytelników
damonowa | 2014-02-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 12 lutego 2014

Zafascynowana filmem, kupiłam książkę i bardzo tego żałuję. Zazwyczaj jest tak, że jak film mi się strasznie podoba to książka jest jeszcze lepsza, chociaż zazwyczaj czytam a później oglądam ekranizację. Niestety po tej książce jestem bardzo zawiedziona, akcja niemiłosiernie się ciągnie, i jest za dużo niepotrzebnych opisów przy których można zasnąć.
Osobiście polecam film, a nie książkę...

Disaster | 2014-03-28
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Nie lubię książek gdzie to nie ma choć odrobiny fantasy, jednak książka została mi polecona przez osobę, która zazwyczaj poleca super książki, więc bez zastanowienia wzięłam tę książkę i wciągu dwóch dni skończyłam.
Minusy/co się mi nie podobało:
-Książka w niektórych momentach mnie zanudzała, autor mógł 'wsadzić' więcej wątków tych wyścigów na motorach, bójek czy coś (zresztą tutaj jak kto woli, ja tylko uważam,że mnie bardziej by książka zainteresowała, jeśli byłoby w niej więcej akcji), jednak on wolał opisać z początku nieco tego a potem skupić się tylko na miłości Step'a i Babi, chociaż ogółem tu nie mam co się czepiać, gdyż to chyba oto chodziło w tej książce.
Plusy/co mi się podobało:
+ Niby to takie smutne, że brak 'happy end'u' jednak ja to uważam, za wielki +, wreszcie nie romansidło o wiecznej miłości, tutaj to się kończy... tzn. tak nie do końca. On wciąż ją kocha, więc, że nikt jej nie pokocha tak jak on, przynajmniej tak twierdzi. Ona może też go jeszcze kocha, aczkolwiek...

Buba | 2013-12-31
Przeczytana: 23 grudnia 2013

„O wiele wyżej. Co najmniej trzy metry nad niebem.”

Skuszona ogólnie panującym zachwytem wokół hiszpańskiej ekranizacji filmu postanowiłam sięgnąć po „Trzy metry..”. Wśród ciągłych „ochów i achów” moich rówieśniczek miło, lecz z lekkim mozołem przewracałam kolejne karty książki. Dużo czasu upłynęło zanim ją skończyłam, ale gdy wreszcie dobiłam do końca doszłam do innego niż moje przypuszczenia wniosku. Musiałam przyznać się przed sobą, że mimo obaw przed przereklamowaną historyjką dla gimnazjalistek, oddając się lekturze książki włoskiego pisarza, przyjemnie upłynął mi czas, a łza nieraz zakręciła mi się w oku.

Babi to dziewczyna z przysłowiowego „dobrego domu”. Step to jej totalne przeciwieństwo. Ona delikatna i grzeczna, on brutalny i wulgarny. Pomimo tego, że tak bardzo się różnią, ich znajomość rozwija się i stopniowo przeradza w gorące uczucie. Zakochują się w sobie i mimo przeciwności pielęgnują wzajemnie swoją miłość.

„Trzy metry nad niebem” to pierwsza książka Federico Mocci...

Lullaby | 2013-01-17
Przeczytana: 2013 rok

Moja ocena co do tej książki przechodziła przez różne fazy.
W pierwszym i drugim dniu stwierdziłam, że książka jest nużąca. Akcja rozwija się powoli, jest dużo wątków pobocznych i męczące szczegóły. W trzecim dniu pomału 'przyzwyczaiłam' się do powieści, czytanie zaczęło mi iść sprawniej a historia nabrała w moich oczach więcej kolorów. W czwartym dniu czytałam prawie, że z przyjemnością. Szczegóły z męczących stały się trafne, ciekawe i dodawały blasku historii, która nabrała tempa. Sięgałam po książkę przyzwyczajona już do tej historii bo od kilku dni już miałam z nią doczynienia, wiedziałam, że znajdę tak Babi, Stepa, Polla, Pallinę itd, itd. W piątym (i ostatnim) dniu było trochę smutku, prawie, że łez i rozczarowania. Końcówka nie sprostała moim oczekiwaniom, była pogmatwana, niejasna, nie do końca ją zrozumiałam a jej przyswojenie wymagało ode mnie wysiłku. W końcu po tylu sprzecznych ze sobą uczuciach udało mi się skończyć "Trzy metry nad niebem" W związku ze sprzecznością poszc...

Daria | 2014-01-22
Na półkach: Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 22 stycznia 2014

"Trzy Metry Nad Niebem" to jedyny przypadek, kiedy z książką zapoznałam się dopiero po uprzednim obejrzeniu filmu. Żałuję, że nie zrobiłam tego w odwrotnej kolejności, tylko przez wzgląd powierzchownej znajomości tej historii. Nie mam zamiaru porównywać filmu do książki, czy też książki do filmu, bo to nie ma sensu.

Dlaczego sięgnęłam po "Trzy Metry Nad Niebem"? Przede wszystkim dlatego, że od dłuższego czasu szukałam lektury, która wypełniłaby te długie zimowe wieczory - i nie zawiodłam się. Zaledwie kilka dni temu zaczęłam czytać, a chwilę temu dotarłam do ostatniego zdania. Śmiałam się wraz z bohaterami, by na sam koniec nie szczędzić łez. Główna bohaterka jest niezwykle irytująca, lecz główny bohater, Stefano - jego metamorfoza jest wręcz wstrząsająca i przez całą lekturę kibicowałam przede wszystkim jemu.

Z czystym sumieniem mogę - a nawet muszę! - polecić tę przepiękną powieść każdemu czytelnikowi.

Loonie13 | 2014-02-25
Przeczytana: 06 lutego 2014

Pomysł bardzo ciekawy i realizacja też nie najgorsza, a więc co mi się nie podobało w historii o miłości dwóch młodych ludzi z "innych sfer".
1. PRZEKLEŃSTWA- może się wydawać, że jestem jakaś przewrażliwiona (a nie jestem) to jednak czytając książki nienawidzę jak bohaterowie używają przekleństw. Rozumiem, że autor w ten sposób chciał oddać ten styl "uliczny", ale mnie to irytowało...bardzo.
Po za tym czytało się przyjemnie i mogę polecić jako coś "lekkiego" do poczytania.

Przepraszam za nadużywanie "..." ;p

Monia0420 | 2014-08-07
Przeczytana: maj 2014

Po obejrzeniu filmu "Trzy metry nad niebem", po prostu musiałam sięgnąć po tą książkę. Pochłonęłam ja 3 wieczory. Miłosna historia, które uwielbiam. Książka pięknie przedstawia przyjaźń, miłość, cierpienie i smutek. Jednak w tym przypadku film jest lepszy od książki.

DolOres | 2013-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2013

O Jezusie! Świetna, Świetna, Świetna!! Warta każdej strony. Miłość przeciw wszystkiemu i wszystkim. Książka wzruszająca, dająca odrobine nadziei, wiary w ludzi, prawdziwą przyjaźń to jest to!
Zachwycona wciąż żyję historią Babi i Stepa.
Uwielbiam takie książki!

Gąska | 2014-07-30
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, E-booki
Przeczytana: 27 lipca 2014

Dziewczyny marzą o chłopaku, który byłby niegrzeczny dla wszystkich oprócz nich. Marzą o miłości zakazanej. Takie właśnie uczucie spotkało Babi. Dwoje młodych serc owianych tajemnicą, motocykle i wielka namiętna miłość.
Bohaterka jest osiemnastoletnią, poukładaną dziewczyną. Zawsze jest grzeczna, uprzejma, przestrzega zasad. Do czasu, gdy na jej drodze staje Step - porywczy młodzieniec, żyjący według własnych reguł, dla którego największą miłością jest prędkość i motor. Wydawać by się mogło, że miłość tych dwojga zupełnie różniących się od siebie osób jest niemożliwa. W tym przypadku potwierdza się jednak powiedzenie, że przeciwieństwa się przyciągają. Nie jest to miłość łatwa, ale jest na swój sposób piękna i niepowtarzalna.
Jeśli chcecie dowiedzieć się jak potoczą się losy Stepa i Babi, co zostanie postawione na szali miłości i kim jest Pepito, zachęcam do lektury. Jest to jedna z moich ulubionych pozycji, do której chętnie wrócę. Gdyby nie zdrobnienia typu "chłopiec", &qu...

żyraffka | 2013-05-06
Przeczytana: 20 kwietnia 2013

"Trzy metry nad niebem" to piękna opowieść o miłości nastoletniej, pochodzącej z dobrej rodziny Babi i starszego od niej, zbuntowanego chłopaka - Stepa. Podczas lektury poznajemy bliżej otoczenie, w którym porusza się Step, a które niekoniecznie podoba się nastolatce i jesteśmy świadkami jak pod wpływem Babi, chuligan zaczyna się zmieniać. Staje się bardziej czuły, wrażliwy i dostrzega rzeczy, na które niegdyś nie zwracał uwagi. To samo dzieje się z jego ukochaną, która dojrzewa, staje się prawdziwą kobietą.

Pan Federico Moccia stworzył według mnie piękną powieść, którą polecić mogę każdemu. Dowodzi nam, że każdy bez względu na to kim jest, może doświadczyć prawdziwej miłości i odmienić swoje życie.

Ta książka jest jedną z moich ulubionych i zamierzam przeczytać również kolejną część "Tylko Ciebie chcę".

Szczerze polecam!!

Załóż konto za darmo!