Trzy metry nad niebem

Cykl: Trzy metry nad niebem (tom 1)
Wydawnictwo: Muza
7,32 (4037 ocen i 568 opinii)
Tre metri sopra il cielo

Szesnastoletnia Babi, dziewczyna, z tak zwanego dobrego domu, świetna uczennica i przykładna córka, na skutek pogmatwanego splotu przypadków, poznaje Stepa, agresywnego chuligana, którego życie składa się z ćwiczeń na siłowni, wyścigów na motorze i bezsensownych bijatyk. Mimo krańcowo różnych charakterów i sprzeciwu apodyktycznej matki Babi, zakochują się w sobie bez pamięci. Pod wpływem tej miłości, która oczywiście nie ma szans na przetrwanie, zmieniają się oboje. Babi otwiera się na świat, dojrzewa,
a Step staje się bardziej refleksyjny, łagodniejszy. Babi jest jedyną osobą, której Step powierza swój mroczny sekret, który tłumaczy jego agresywne i destrukcyjne zachowania. Swobodnie poruszając się w świecie pojęć, które określają świat włoskiej młodzieży, Moccia opowiedział niezwykle wiarygodnie i płynnie uniwersalną historię o młodzieńczym buncie, bólu dorastania i problemach rodzinnych.

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Te chwile
  • Elementarz współczesny
  • W krainie kolibrów
  • Nie zmienił się tylko blond
  • Blisko ziemi, blisko nieba. Ksiądz Jan Twardowski we wspomnieniach

8 (2 ocen i opinii)
W krainie kolibrów
Sofia Caspari

6,86 (7 ocen i opinii)
Nie zmienił się tylko blond
Agata Przybyłek

Pogromca lwów
Camilla Läckberg

7,74 (470 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Klaudiak | 2014-03-02
Przeczytana: 01 marca 2014

Co tu dużo pisać... Książka jest rewelacyjna, bardzo realistyczna. Nie jest to zwykła lektura dla nastolatków o błahej tematyce.Jest w niej zawarta mowa o prawdziwej trudnej miłości, która może w tak łatwy i szybki sposób zmienić człowieka. Trochę jest mi smutno, że w taki sposób się książka zakończyła. Po części nawet szkoda mi było Stepa. Był zagubionym, cierpiącym nastolatkiem, który potrzebował pomocy, a co najważniejsze miłości. Podobał mi się nieco brutalny język jakim posłużył się autor. Nawet bardzo mała czcionka mi nie przeszkadzała. Prawdę napisawszy potem nie zwracałam na nią uwagi gdy się wczytałam. Książkę naprawdę polecam.

Disaster | 2014-03-28
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Nie lubię książek gdzie to nie ma choć odrobiny fantasy, jednak książka została mi polecona przez osobę, która zazwyczaj poleca super książki, więc bez zastanowienia wzięłam tę książkę i wciągu dwóch dni skończyłam.
Minusy/co się mi nie podobało:
-Książka w niektórych momentach mnie zanudzała, autor mógł 'wsadzić' więcej wątków tych wyścigów na motorach, bójek czy coś (zresztą tutaj jak kto woli, ja tylko uważam,że mnie bardziej by książka zainteresowała, jeśli byłoby w niej więcej akcji), jednak on wolał opisać z początku nieco tego a potem skupić się tylko na miłości Step'a i Babi, chociaż ogółem tu nie mam co się czepiać, gdyż to chyba oto chodziło w tej książce.
Plusy/co mi się podobało:
+ Niby to takie smutne, że brak 'happy end'u' jednak ja to uważam, za wielki +, wreszcie nie romansidło o wiecznej miłości, tutaj to się kończy... tzn. tak nie do końca. On wciąż ją kocha, więc, że nikt jej nie pokocha tak jak on, przynajmniej tak twierdzi. Ona może też go jeszcze kocha,...

Monia0420 | 2014-08-07
Przeczytana: maj 2014

Po obejrzeniu filmu "Trzy metry nad niebem", po prostu musiałam sięgnąć po tą książkę. Pochłonęłam ja 3 wieczory. Miłosna historia, które uwielbiam. Książka pięknie przedstawia przyjaźń, miłość, cierpienie i smutek. Jednak w tym przypadku film jest lepszy od książki.

damonowa | 2014-02-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 12 lutego 2014

Zafascynowana filmem, kupiłam książkę i bardzo tego żałuję. Zazwyczaj jest tak, że jak film mi się strasznie podoba to książka jest jeszcze lepsza, chociaż zazwyczaj czytam a później oglądam ekranizację. Niestety po tej książce jestem bardzo zawiedziona, akcja niemiłosiernie się ciągnie, i jest za dużo niepotrzebnych opisów przy których można zasnąć.
Osobiście polecam film, a nie książkę...

bewelka86 | 2013-09-24
Przeczytana: 24 września 2013

Tyle dobrego naczytałam (i nasłuchałam) się o tej książce, w bibliotece długie kolejki w oczekiwaniu na wypożyczenie jedynego egzemplarza.... No to stwierdziłam - musi to być naprawdę dobre i zaczęłam czytać.

Już po pierwszych kilku stronach coś mnie zaczęło irytować, po kolejnych coraz bardziej, ale czytałam dalej. Właściwie to książkę przeczytałam w dwa wieczory, bo mimo antypatycznych bohaterów coś ciągnęło mnie do tej historii i chciałam poznać jej finał.

Sama historia nie jest może jakoś bardzo oryginalna: panna z dobrego (i raczej bogatego) domu i chuligan (tu akurat żaden biedak ani żebrak, ale jednak złodziej). Bohaterowie - jak dla mnie - mocno odpychający, głównie jeśli chodzi o męską część. Każdy ich kolejny wybryk niemalże wyprowadzał mnie z równowagi. Wydaje się, że Step i jego kumple potrafią tylko niszczyć, demolować i bić (często) przypadkowych ludzi. Jak dla mnie - koszmar! Jeśli to ma być wierny wizerunek włoskiej młodzieży, to nigdy nie chciałabym dorastać w...

Pami | 2015-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2015

Babi jest dobrze wychowaną dziewczyną w ostatniej klasie prywatnego liceum. Jej życie kręci się głównie wokół szkoły, zdrowego trybu życia i nie stwarzania problemów sobie ani rodzicom.
Wszystko zmienia się gdy poznaje aroganckiego, agresywnego, wulgarnego i pewnego siebie Stepa. Z początku jej niechęć do niego z czasem zmienia się w uczucie. I tak z pozoru grzecznej dziewczynki Babi pod wpływem Stepa i jego znajomych zmienia się. Kłamie, ucieka, wagaruje, a nawet wdaje się w bójkę.
Sielanka nie trwa długo. Po śmierci najlepszego przyjaciela Stepa, a zarazem chłopaka jej najlepszej przyjaciółki - Polla, wszystko staje się inne.
Babi zdaje sobie sprawę , że Step się nie zmieni i nie chce dłużej już tego ciągnąć..

Czyta się miło i fajnie. Ja popełniłam błąd i najpierw widziałam film przez co nie mogłam się doczekać niektórych scen. Ogółem książka fajna.

Kinga | 2014-06-07
Przeczytana: 24 maja 2014

Wszyscy się tak fascynowali filmem, który został nakręcony na jej podstawie. Ale jednak książka to jest coś innego. ^^ I naprawdę jest fantastyczna!!! ;*

Chmurka | 2013-05-29
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 23 maja 2013

Dzisiejsza recenzja będzie w sumie recenzją niespodzianką. Książka Trzy metry nad niebem wpadła w moje ręce zupełnie przypadkiem. W szkole, dziewczyny ciągle gadały o sławnej, hiszpańskiej produkcji na podstawie tej powieści. Postanowiłam, więc ją obejrzeć. Jednak mam w zwyczaju, że najpierw czytam książkę, a dopiero potem zabieram się za film. Dlatego tak też i w tym przypadku uczyniłam. Papierowa wersja za mną, a co z ekranową? Jak tylko będę miała czas to z pewnością sprawdzę, czy jest ona naprawdę taka dobra jak mówią. Teraz jednak wróćmy do książki, o której w dzisiejszym poście będzie mowa...

Babi to ułożona i dobrze wychowana dziewczyna. Zazwyczaj spokojnie spędza czas i nie sprawia kłopotów swoim rodzicom. Jej życie zmienia się, gdy poznaje na imprezie przystojnego Stepa, chuligana i wandala, który nie cofa się przed niczym. Początkowa nienawiść z czasem przybiera głębszego wyrazu, aż w końcu przeradza się w miłość, która przysporzy nastolatce wielu problemów. Czy przetrwa...

Soulfly | 2013-01-17
Przeczytana: 2013 rok

Moja ocena co do tej książki przechodziła przez różne fazy.
W pierwszym i drugim dniu stwierdziłam, że książka jest nużąca. Akcja rozwija się powoli, jest dużo wątków pobocznych i męczące szczegóły. W trzecim dniu pomału 'przyzwyczaiłam' się do powieści, czytanie zaczęło mi iść sprawniej a historia nabrała w moich oczach więcej kolorów. W czwartym dniu czytałam prawie, że z przyjemnością. Szczegóły z męczących stały się trafne, ciekawe i dodawały blasku historii, która nabrała tempa. Sięgałam po książkę przyzwyczajona już do tej historii bo od kilku dni już miałam z nią doczynienia, wiedziałam, że znajdę tak Babi, Stepa, Polla, Pallinę itd, itd. W piątym (i ostatnim) dniu było trochę smutku, prawie, że łez i rozczarowania. Końcówka nie sprostała moim oczekiwaniom, była pogmatwana, niejasna, nie do końca ją zrozumiałam a jej przyswojenie wymagało ode mnie wysiłku. W końcu po tylu sprzecznych ze sobą uczuciach udało mi się skończyć "Trzy metry nad niebem" W związku ze sprzecznością...

DolOres | 2013-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2013

O Jezusie! Świetna, Świetna, Świetna!! Warta każdej strony. Miłość przeciw wszystkiemu i wszystkim. Książka wzruszająca, dająca odrobine nadziei, wiary w ludzi, prawdziwą przyjaźń to jest to!
Zachwycona wciąż żyję historią Babi i Stepa.
Uwielbiam takie książki!

Na półkach