Okładka książki Trzy metry nad niebem

Trzy metry nad niebem

Autor:
Cykl: Trzy metry nad niebem (tom 1)
Tre metri sopra il cielo
wydawnictwo
MUZA
typ
papier
7.43 (2950 ocen i 422 opinie)

Opis książki

Szesnastoletnia Babi, dziewczyna, z tak zwanego dobrego domu, świetna uczennica i przykładna córka, na skutek pogmatwanego splotu przypadków, poznaje Stepa, agresywnego chuligana, którego życie składa się z ćwiczeń na siłowni, wyścigów na motorze i bezsensownych bijatyk. Mimo krańcowo różnych charakterów i sprzeciwu apodyktycznej matki Babi, zakochują się w sobie bez pamięci. Pod wpływem tej miłości, która oczywiście nie ma szans na przetrwanie, zmieniają się oboje. Babi otwiera się na świat, dojrzewa,
a Step staje się bardziej refleksyjny, łagodniejszy. Babi jest jedyną osobą, której Step powierza swój mroczny sekret, który tłumaczy jego agresywne i destrukcyjne zachowania. Swobodnie poruszając się w świecie pojęć, które określają świat włoskiej młodzieży, Moccia opowiedział niezwykle wiarygodnie i płynnie uniwersalną historię o młodzieńczym buncie, bólu dorastania i problemach rodzinnych.

Gdzie kupić?

Polecamy

Opinie czytelników
Soulfly | 2013-01-17
Przeczytana: 2013 rok

Moja ocena co do tej książki przechodziła przez różne fazy.
W pierwszym i drugim dniu stwierdziłam, że książka jest nużąca. Akcja rozwija się powoli, jest dużo wątków pobocznych i męczące szczegóły. W trzecim dniu pomału 'przyzwyczaiłam' się do powieści, czytanie zaczęło mi iść sprawniej a historia nabrała w moich oczach więcej kolorów. W czwartym dniu czytałam prawie, że z przyjemnością. Szczegóły z męczących stały się trafne, ciekawe i dodawały blasku historii, która nabrała tempa. Sięgałam po książkę przyzwyczajona już do tej historii bo od kilku dni już miałam z nią doczynienia, wiedziałam, że znajdę tak Babi, Stepa, Polla, Pallinę itd, itd. W piątym (i ostatnim) dniu było trochę smutku, prawie, że łez i rozczarowania. Końcówka nie sprostała moim oczekiwaniom, była pogmatwana, niejasna, nie do końca ją zrozumiałam a jej przyswojenie wymagało ode mnie wysiłku. W końcu po tylu sprzecznych ze sobą uczuciach udało mi się skończyć "Trzy metry nad niebem" W związku ze sprzecznością poszc...

youlia121 | 2014-07-17
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Niesamowita ! <3
Słyszałam tyle pozytywnych opinii to pomyślałam "A co mi tam. Przeczytam " :) Jestem szczęśliwa, że to zrobiłam. Wciągnęła mnie na maxa. Nie mogłam się od niej oderwać. Przepiękna historia o miłości :) No i oczywiście Steep <3 Ahh.. Mam na dzieję, że i ja takiego Stepa <3 spotkam w przyszłości :)

"Ja i ty... Trzy metry nad niebem."

Loonie13 | 2014-02-25
Przeczytana: 06 lutego 2014

Pomysł bardzo ciekawy i realizacja też nie najgorsza, a więc co mi się nie podobało w historii o miłości dwóch młodych ludzi z "innych sfer".
1. PRZEKLEŃSTWA- może się wydawać, że jestem jakaś przewrażliwiona (a nie jestem) to jednak czytając książki nienawidzę jak bohaterowie używają przekleństw. Rozumiem, że autor w ten sposób chciał oddać ten styl "uliczny", ale mnie to irytowało...bardzo.
Po za tym czytało się przyjemnie i mogę polecić jako coś "lekkiego" do poczytania.

Przepraszam za nadużywanie "..." ;p

Buba | 2013-12-31
Przeczytana: 23 grudnia 2013

„O wiele wyżej. Co najmniej trzy metry nad niebem.”

Skuszona ogólnie panującym zachwytem wokół hiszpańskiej ekranizacji filmu postanowiłam sięgnąć po „Trzy metry..”. Wśród ciągłych „ochów i achów” moich rówieśniczek miło, lecz z lekkim mozołem przewracałam kolejne karty książki. Dużo czasu upłynęło zanim ją skończyłam, ale gdy wreszcie dobiłam do końca doszłam do innego niż moje przypuszczenia wniosku. Musiałam przyznać się przed sobą, że mimo obaw przed przereklamowaną historyjką dla gimnazjalistek, oddając się lekturze książki włoskiego pisarza, przyjemnie upłynął mi czas, a łza nieraz zakręciła mi się w oku.

Babi to dziewczyna z przysłowiowego „dobrego domu”. Step to jej totalne przeciwieństwo. Ona delikatna i grzeczna, on brutalny i wulgarny. Pomimo tego, że tak bardzo się różnią, ich znajomość rozwija się i stopniowo przeradza w gorące uczucie. Zakochują się w sobie i mimo przeciwności pielęgnują wzajemnie swoją miłość.

„Trzy metry nad niebem” to pierwsza książka Federico Mocci...

DolOres | 2013-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2013

O Jezusie! Świetna, Świetna, Świetna!! Warta każdej strony. Miłość przeciw wszystkiemu i wszystkim. Książka wzruszająca, dająca odrobine nadziei, wiary w ludzi, prawdziwą przyjaźń to jest to!
Zachwycona wciąż żyję historią Babi i Stepa.
Uwielbiam takie książki!

Grażyna | 2010-09-17
Na półkach: Mmm, Przeczytane
Przeczytana: 17 września 2010

Nie zachwyciła mnie, ale dobrze się czytało

żona_batmana | 2012-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2012

Książka świetna. Chociaż nie do końca;/ A dlaczego? Zaraz wyjaśnię, ale najpierw od początku.

Jest to historia miłosna między Babi i Stephem, pełna zlotów i upadków. Babi, dziewczyna z dobrego domu, mająca świetne oceny, duma rodziców. Step pochodzi z rozbitej rodziny, chuligan w głowie mu tylko siłownia, motor i ryzyko. Gdy dochodzi do ich spotkania, początkowo go nienawidzi, jednak stopniowo uczucie te przemienia się w miłość.
Książka oczywiście, nie kręci się tylko wokół tych 2 bohaterów, poznajemy także wielu innych, przez co ta cała historia zyskuje jeszcze więcej.
Więc pewnie zastanawiacie się w czym problem?
Bo książka nie skończyła się happy endem. Jeden z bohaterów z ginął tragicznie, a moja ulubiona para.. No cóż, nagle przestała nią być :( Dlatego chociaż cały czas tak bardzo mi się podobała to daje tylko 7/10 za ten koniec właśnie, który tak mnie rozczarował. ;d :P Ale i tak polecam. Warto ją przeczytać:P:P ( i chociaż teraz myślę, że nie sięgnę po 2 część to i tak wi...

żyraffka | 2013-05-06
Przeczytana: 20 kwietnia 2013

"Trzy metry nad niebem" to piękna opowieść o miłości nastoletniej, pochodzącej z dobrej rodziny Babi i starszego od niej, zbuntowanego chłopaka - Stepa. Podczas lektury poznajemy bliżej otoczenie, w którym porusza się Step, a które niekoniecznie podoba się nastolatce i jesteśmy świadkami jak pod wpływem Babi, chuligan zaczyna się zmieniać. Staje się bardziej czuły, wrażliwy i dostrzega rzeczy, na które niegdyś nie zwracał uwagi. To samo dzieje się z jego ukochaną, która dojrzewa, staje się prawdziwą kobietą.

Pan Federico Moccia stworzył według mnie piękną powieść, którą polecić mogę każdemu. Dowodzi nam, że każdy bez względu na to kim jest, może doświadczyć prawdziwej miłości i odmienić swoje życie.

Ta książka jest jedną z moich ulubionych i zamierzam przeczytać również kolejną część "Tylko Ciebie chcę".

Szczerze polecam!!

Babi- szesnastoletnia dziewczyna, świetna uczennica z tak zwanego dobrego domu poznaje Stepa- chuligana, którego życie składa się z bezsensownych bijatyk, wyścigów na motorze oraz ćwiczeń na siłowni. Mimo dwóch różnych charakterów, środowisk życia oraz sprzeciwów apodyktycznej matki Babi zakochują się sobie. Pod wpływem tego uczucia oboje się zmieniają. Babi otwiera się na świat, dojrzewa. Step staje się refleksyjny, łagodniejszy. Jednak czy taki związek ma szanse na przetrwanie?
Federico Moccia opowiedział niezwykle wiarygodnie i płynnie uniwersalną historię o młodzieńczym buncie, bólu dorastania i problemach rodzinnych.

Zauważywszy tę pozycję na półce w księgarni od razu poczułam, że nie będzie to zwyczajna historia miłosna, lecz prawdziwa niepowtarzalna przygoda, która na zawsze zmieni mój czytelniczy światopogląd. Oczekiwałam iż powieść pana Federica Moccia wprowadzi mnie w zupełni inny świat pełen przygód oraz wartkiej akcji. Na początku moja uwagę przykuła okładka, która przed...

LadyOfDarkness | 2014-03-28
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Nie lubię książek gdzie to nie ma choć odrobiny fantasy, jednak książka została mi polecona przez osobę, która zazwyczaj poleca super książki, więc bez zastanowienia wzięłam tę książkę i wciągu dwóch dni skończyłam.
Minusy/co się mi nie podobało:
-Książka w niektórych momentach mnie zanudzała, autor mógł 'wsadzić' więcej wątków tych wyścigów na motorach, bójek czy coś (zresztą tutaj jak kto woli, ja tylko uważam,że mnie bardziej by książka zainteresowała, jeśli byłoby w niej więcej akcji), jednak on wolał opisać z początku nieco tego a potem skupić się tylko na miłości Step'a i Babi, chociaż ogółem tu nie mam co się czepiać, gdyż to chyba oto chodziło w tej książce.
Plusy/co mi się podobało:
+ Niby to takie smutne, że brak 'happy end'u' jednak ja to uważam, za wielki +, wreszcie nie romansidło o wiecznej miłości, tutaj to się kończy... tzn. tak nie do końca. On wciąż ją kocha, więc, że nikt jej nie pokocha tak jak on, przynajmniej tak twierdzi. Ona może też go jeszcze kocha, aczkolwiek...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Na półkach
Kalendarium literackie
  • Jacek Dukaj
    40. rocznica
    urodzin
    Lepiej znamy intencje naszych czynów niż owe czyny. Lepiej wiemy, co chcieliśmy powiedzieć, niż co naprawdę powiedzieliśmy. Wiemy, kim chcemy być - nie wiemy, kim jesteśmy.
  • Ann Brashares
    47. rocznica
    urodzin
    Jeśli nie ma wyjścia, trzeba je stworzyć. Nie można pozwalać, by świat po prostu nam się przydarzał(...).
  • Patricia Schröder
    74. rocznica
    urodzin
    Na to nie ma słów - powiedział czule. - Noszę cię w sercu, odkąd po raz pierwszy cię zobaczyłem. To prawda, Elodie... Prawda, której właściwie nigdy nie powinnaś usłyszeć.
  • Mario Spezi
    45. rocznica
  • Arnold Schwarzenegger
    67. rocznica
    urodzin
    Sens życia, to nie zwykła, szara egzystencja czy przetrwanie, ale parcie do przodu, windowanie się do góry, osiąganie czegoś, zdobywanie.
  • Cherie Priest
    39. rocznica
    urodzin
    Nawet anioły załkają, gdy ujrzą, co ci zrobiłam.
  • James Blish
    39. rocznica
  • Maeve Binchy
    2. rocznica
  • Ingmar Bergman
    7. rocznica
    śmierci
    Człowiek jest absolutnie samotny. Wszystko inne jest złudzeniem. (...) Nie spodziewaj się niczego oprócz zła. Jeśli zdarzy się coś przyjemnego - tym lepiej. (...) Nie będziesz rozczarowana, kiedy wszystko wróci do dawnego porządku. Trzeba żyć ze świadomością, że samotność jest absolutna. Wtedy człow... pokaż więcej
  • Jun'ichirō Tanizaki
    49. rocznica
    śmierci
    Każdy powinien tworzyć sobie system moralny odpowiadający jego naturze, a następnie zgodnie z nim postępować.

Znajdź nas na Facebooku