Trzy metry nad niebem

Cykl: Trzy metry nad niebem (tom 1)
Wydawnictwo: Muza
1 136
tłumaczenie
Krystyna Kabatc, Eugeniusz Kabatc
Tre metri sopra il cielo

Szesnastoletnia Babi, dziewczyna, z tak zwanego dobrego domu, świetna uczennica i przykładna córka, na skutek pogmatwanego splotu przypadków, poznaje Stepa, agresywnego chuligana, którego życie składa się z ćwiczeń na siłowni, wyścigów na motorze i bezsensownych bijatyk. Mimo krańcowo różnych charakterów i sprzeciwu apodyktycznej matki Babi, zakochują się w sobie bez pamięci. Pod wpływem tej miłości, która oczywiście nie ma szans na przetrwanie, zmieniają się oboje. Babi otwiera się na świat, dojrzewa,
a Step staje się bardziej refleksyjny, łagodniejszy. Babi jest jedyną osobą, której Step powierza swój mroczny sekret, który tłumaczy jego agresywne i destrukcyjne zachowania. Swobodnie poruszając się w świecie pojęć, które określają świat włoskiej młodzieży, Moccia opowiedział niezwykle wiarygodnie i płynnie uniwersalną historię o młodzieńczym buncie, bólu dorastania i problemach rodzinnych.

źródło opisu: http://muza.com.pl/

źródło okładki: http://muza.com.pl/

• Koniec warty
  • Twoim śladem
  • Przekonaj mnie, że to ty
  • Mężczyźni z różowym trójkątem
  • Aż po grób
  • Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
  • Dziewczyna z Bostonu
  • Mniej złości, więcej miłości
  • Droga do domu
  • Niebezpieczne kłamstwa
  • Przepisy na miłość i zbrodnię
  • Czarne liście

7,07 (446 ocen i opinii)
Twoim śladem
A. Meredith Walters

7,91 (45 ocen i opinii)
Przekonaj mnie, że to ty
Anna Karpińska

7 (4 ocen i opinii)
Mężczyźni z różowym trójkątem
Josef Kohout , Heinz Heger

7,95 (38 ocen i opinii)
Aż po grób
Sara Shepard

7,6 (122 ocen i opinii)
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

7,96 (68 ocen i opinii)
Niebezpieczne kłamstwa
Becca Fitzpatrick

7,46 (529 ocen i opinii)
Przepisy na miłość i zbrodnię
Sally Andrew

Raz na zawsze
Andreas Pflüger

7 (22 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
catalinka | 2011-12-04

Książka którą czytałam dawno, teraz, kiedy jestem parę lat starsza, bogatsza o doświadczenia odkrywam ją na nowo. Nie jest to historia ckliwa o nastolatkach, których jedynym zmartwieniem jest co na siebie włożyć i że wymarzony chłopak na nie nie spojrzał. Babi i Stan przeżywają prawdziwą miłość, mają prawdziwe problemy. Historia jest smutna, zakończenie nietypowe. Moccia pięknie, ale nie nudnie opisuje Włochy, zachęca mnie to do przeczytania książek tego autora. Zdecydowanie nie polecam czytania gdy macie coś ważnego następnego dnia: książka bardzo wciąga, nie mogłam się od niej oderwać mimo późnej pory. "Trzy metry nad niebem" to książka, którą powinno się przeczytać, z niecierpliwością czekam na przeczytanie kontynuacji, czyli "Tylko Ciebie chcę"

Julia Sokołowska | 2014-07-17
Klaudiak | 2014-03-02
Przeczytana: 01 marca 2014

Co tu dużo pisać... Książka jest rewelacyjna, bardzo realistyczna. Nie jest to zwykła lektura dla nastolatków o błahej tematyce.Jest w niej zawarta mowa o prawdziwej trudnej miłości, która może w tak łatwy i szybki sposób zmienić człowieka. Trochę jest mi smutno, że w taki sposób się książka zakończyła. Po części nawet szkoda mi było Stepa. Był zagubionym, cierpiącym nastolatkiem, który potrzebował pomocy, a co najważniejsze miłości. Podobał mi się nieco brutalny język jakim posłużył się autor. Nawet bardzo mała czcionka mi nie przeszkadzała. Prawdę napisawszy potem nie zwracałam na nią uwagi gdy się wczytałam. Książkę naprawdę polecam.

Monia0420 | 2014-08-07
Przeczytana: maj 2014

Po obejrzeniu filmu "Trzy metry nad niebem", po prostu musiałam sięgnąć po tą książkę. Pochłonęłam ja 3 wieczory. Miłosna historia, które uwielbiam. Książka pięknie przedstawia przyjaźń, miłość, cierpienie i smutek. Jednak w tym przypadku film jest lepszy od książki.

Disaster | 2014-03-28
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Nie lubię książek gdzie to nie ma choć odrobiny fantasy, jednak książka została mi polecona przez osobę, która zazwyczaj poleca super książki, więc bez zastanowienia wzięłam tę książkę i wciągu dwóch dni skończyłam.
Minusy/co się mi nie podobało:
-Książka w niektórych momentach mnie zanudzała, autor mógł 'wsadzić' więcej wątków tych wyścigów na motorach, bójek czy coś (zresztą tutaj jak kto woli, ja tylko uważam,że mnie bardziej by książka zainteresowała, jeśli byłoby w niej więcej akcji), jednak on wolał opisać z początku nieco tego a potem skupić się tylko na miłości Step'a i Babi, chociaż ogółem tu nie mam co się czepiać, gdyż to chyba oto chodziło w tej książce.
Plusy/co mi się podobało:
+ Niby to takie smutne, że brak 'happy end'u' jednak ja to uważam, za wielki +, wreszcie nie romansidło o wiecznej miłości, tutaj to się kończy... tzn. tak nie do końca. On wciąż ją kocha, więc, że nikt jej nie pokocha tak jak on, przynajmniej tak twierdzi. Ona może też go jeszcze kocha,...

Pami | 2015-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2015

Babi jest dobrze wychowaną dziewczyną w ostatniej klasie prywatnego liceum. Jej życie kręci się głównie wokół szkoły, zdrowego trybu życia i nie stwarzania problemów sobie ani rodzicom.
Wszystko zmienia się gdy poznaje aroganckiego, agresywnego, wulgarnego i pewnego siebie Stepa. Z początku jej niechęć do niego z czasem zmienia się w uczucie. I tak z pozoru grzecznej dziewczynki Babi pod wpływem Stepa i jego znajomych zmienia się. Kłamie, ucieka, wagaruje, a nawet wdaje się w bójkę.
Sielanka nie trwa długo. Po śmierci najlepszego przyjaciela Stepa, a zarazem chłopaka jej najlepszej przyjaciółki - Polla, wszystko staje się inne.
Babi zdaje sobie sprawę , że Step się nie zmieni i nie chce dłużej już tego ciągnąć..

Czyta się miło i fajnie. Ja popełniłam błąd i najpierw widziałam film przez co nie mogłam się doczekać niektórych scen. Ogółem książka fajna.

Beata | 2014-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2014

Słysząc ‘’Trzy metry nad niebem’’ większość osób tworzy w swoim umyśle obraz wspomnień oglądania filmu miłosnego o takim otóż tytule. Wydaje mi się, że tylko nieliczni mają pojęcie, że film powstał na podstawie książki pana Faderico Moccia. Osobiście nie miałam okazji obejrzeć jeszcze filmu, ale wiem, że zrobię to w najbliższym czasie.

Trzy metry nad niebem jest to historia miłosna dobrze wychowanej, szesnastoletniej Babi, która zakochuje się w niebezpiecznym, agresywnym lubiącym wyścigi motocyklowe- Stepie. Pod wpływem uczucia zmieniają się oboje. Babi staję się bardziej otwarta i odważna. Step łagodnieje starając się zapanować nad swoim temperamentem. Staje się ufniejszy i powierza Babi swój sekret.

Jest to cudowna historia tęczy i burzy, dnia i nocy, ciepła i zimna-przeciwnych charakterów, które łącząc się ze sobą tworzą niezwyciężoną całość.

Artopolosis | 2015-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2015

Z przykrością muszę przyznać, że ta historia mnie nie poniosła... Przez pierwszą połowę książki wynudziłam się okropnie, powieść nabrała tempa dopiero w dalszej części i mimo większego rozwoju sytuacji czegoś mi w niej zabrakło...

bewelka86 | 2013-09-24
Przeczytana: 24 września 2013

Tyle dobrego naczytałam (i nasłuchałam) się o tej książce, w bibliotece długie kolejki w oczekiwaniu na wypożyczenie jedynego egzemplarza.... No to stwierdziłam - musi to być naprawdę dobre i zaczęłam czytać.

Już po pierwszych kilku stronach coś mnie zaczęło irytować, po kolejnych coraz bardziej, ale czytałam dalej. Właściwie to książkę przeczytałam w dwa wieczory, bo mimo antypatycznych bohaterów coś ciągnęło mnie do tej historii i chciałam poznać jej finał.

Sama historia nie jest może jakoś bardzo oryginalna: panna z dobrego (i raczej bogatego) domu i chuligan (tu akurat żaden biedak ani żebrak, ale jednak złodziej). Bohaterowie - jak dla mnie - mocno odpychający, głównie jeśli chodzi o męską część. Każdy ich kolejny wybryk niemalże wyprowadzał mnie z równowagi. Wydaje się, że Step i jego kumple potrafią tylko niszczyć, demolować i bić (często) przypadkowych ludzi. Jak dla mnie - koszmar! Jeśli to ma być wierny wizerunek włoskiej młodzieży, to nigdy nie chciałabym dorastać w...

Magdalenkaaaaa | 2015-06-24
Przeczytana: maj 2015

"Trzy metry nad niebem" jest to książka o miłości grzecznej, poukładanej dziewczyny i agresywnego chłopaka. Powieść jest przykładem na to, że przeciwieństwa się przyciągają. Step pod wpływem miłości łagodnieje a Babi dorasta. Chłopak wyznaje ukochanej swój sekret, o którym nigdy nikomu nie opowiedział.
"-Jestem szczęśliwa. Nigdy w całym swoim życiu nie czułam się tak dobrze. A ty?
-Ja? - Przytula ją do siebie.- Ja czuję się znakomicie.
-Tak, że mógłbyś dotknąć palcem nieba?
-Nie, nie tak.
-Jak to, nie tak?
-O wiele wyżej. Co najmniej trzy metry nad niebem."

Zbieramy pytania do Federico Moccii!

Federico Moccia, autor głośnej powieści „Trzy metry nad niebem” i „Tylko Ty”, pojawi się w przyszłym tygodniu na Warszawskich Targach Książki i odpowie na pytania użytkowników lubimyczytać.pl. O co chcielibyście zapytać tego włoskiego autora? Pomyślcie – i napiszcie! Pytania zbieramy do 18 maja.

Na półkach