Sushi dla początkujących

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Załamanie nerwowe to pozornie fantastyczna dolegliwość: przez cały czas można wylegiwać się w łóżku i oglądać telewizję.

Beata | 2014-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2014

Wszystkie książki Marian Keyes przemawiają do mnie gawędziarskim stylem, czasami ironicznym spojrzeniem na rzeczywistość, słodko-gorzką prawdą o nas kobietach. Lubię czytać jej powieści ze względu na intrygujący sposób opowiadania historii. Tak gdzieś trzy czwarte książki powoli poznaję bohaterów, ich tok myślenia, sposób postępowania. I gdy już wydaje mi się, że znam ich "na wylot", nagle bach! Autorka zawsze potrafi zaskoczyć tajemnicą, niespodziewanym zwrotem akcji.

Ruthless_Woman | 2013-12-24
Przeczytana: 24 grudnia 2013

" Sushi dla początkujących to strawa duchowa o niezwykle ostrym, słodko-gorzkim smaku, podlana zawiesistym humorem"- Elle . Jak najbardziej się z tym zgadzam ;] Jest to lekka powieść w której trzy kobiety zmagają się w problemami. Zabawna, pełna humoru książka idealna jest na każdy dzień :)

evita | 2011-08-07
Przeczytana: 20 kwietnia 2011

książka lekka, łatwa i przyjemna... czytanie ma być przyjemnością a nie męczarnią więc polecam dla relaksu. nie jest to wielce ambitne dzieło ale na wieczór z książką jak najbardziej.

Ewa | 2011-03-17
Przeczytana: marzec 2011

Uwielbiam tą autorkę :) przeoptymistyczne, zabawne i lekkie w czytaniu powieści - to wszystko, czego oczekuję od książki w taki ponury dzień, jak dziś.

Irlandia potrzebuje powiewu nowaości. Kobiety ją zamieszkujące są znudzone powielanym wszędzie wizerunkiem wzorowej matki i żony - pragną być takie, jak ich rówieśniczki w innych krajach. Na wprost ich oczekiwaniom postanawia wystąpić wydawnictwo Randolph, i stworzyć miesięcznik współczesnej przedstawicielki płci żeńskiej - coś na miarę Cosmo, Elle czy Femme, tylko że w wersji irlandzkiej. Aby jednak tego dokonać, najpierw należy zebrać odpowiedni zespół redakcyjny. Jego przewodniczącą zostaje Lisa, kobieta potrafiąca walczyć o swoje, ściągnięta specjalnie w tym celu z Londynu. Idąca po celu po trupach, wykorzystująca cudze pomysły, które podaje jako swoje autorskie potrafi osiągnąć wszystko - tylko czy aby na pewno jest tak szczęśliwa, jak wskazywała by na to sytuacja ?

Kolejnym członkiem tej ekipy jest Ashling. Nie wyróżnia się...

Mirabelka | 2015-12-12

Bardzo lubię tę książkę i chętnie do niej wracam.
Historia trzech kobiet, których losy krzyżują się w Dublinie. Jedna jest ostrą jak brzytwa, szalenie ambitną Brytyjką, gotową dążyć po trupach do celu, nawet kosztem prywatnego życia. Do niedawna była redaktor naczelną topowego pisma dla kobiet w Londynie i właśnie ostrzyła sobie zęby na przeniesienie do Nowego Jorku, by tam kierować amerykańskim magazynem, ale w wyniku nieprzewidywalnej decyzji szefów została zamiast tego skierowana do Irlandii, by na tamtejszym, "trudnym" rynku wprowadzać nowy tytuł dla kobiet.
Druga - jej podwładna i wicenaczelna pisma - to poczciwa irlandzka dziewczyna, trochę przyduża, trochę niepozorna, ale ciepła, rodzinna, marząca o mężu i stabilizacji. Na pierwszy rzut oka bezbarwna, okazuje się dziewczyną pełną poczucia humoru i ukrytego wdzięku.
I wreszcie trzecia - to dziewczyna, która spełniła swój amerykański... przepraszam, irlandzki sen. Idealny, przystojny mąż, dwójka ślicznych dzieci, piękny dom z...

Natalia | 2013-11-12

Rewelacyjna powieść idealna dla każdej kobitki :)

muszka-pietruszka | 2014-02-27
Przeczytana: 2008 rok

Czytałam tę książkę wieki temu. Nie umiem już dokładnie przywołać wszystkich fabularnych detali... ale wciąż zaliczam tę powieść do ulubionych, w kategorii 'lekkie, poprawiające humor'. Do samolotu, na plażę, na atak chandry, na grypę przeleżaną w łóżku. Zabawne, chwilami wzruszające, typowo kobiece... Lubię wszystkie książki tej autorki, ale 'Sushi' zdecydowanie jest na pierwszym miejscu. I pewnie za jakiś czas, kiedy całkiem zatrze się w mojej pamięci, sięgnę po nie jeszcze raz.

inga | 2011-06-27
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 25 czerwca 2011

irlandzka Grochola ^^ przyjemnie się czyta. i w sumie ciężko coś więcej powiedzieć. idealne jeśli ma się ochotę na lekką lekturę.

Wiola | 2012-02-28

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Chyba przy okazji czttania tej powieści zwróciłam uwagę na Marian Keyes,jej poczucie humoru jest niezrównane!

Teresa | 2015-03-17
Przeczytana: 26 stycznia 2015

Jakże prawdziwy obraz dzisiejszego świata. Pogoń za sukcesem, niewrażliwość na ludzkie problemy. A jednak nie da się żyć w takim świecie, który wyciska z człowieka wszystko co dobre. Na szczęście przychodzi tez opamiętanie i optymistyczne zakończenie.