The Lord of the Rings. Trylogia filmowa. Książka do kolorowania

Okładka książki The Lord of the Rings. Trylogia filmowa. Książka do kolorowania praca zbiorowa
Okładka książki The Lord of the Rings. Trylogia filmowa. Książka do kolorowania
praca zbiorowa Wydawnictwo: Akurat fantasy, science fiction
Akurat
2016-11-23
2016-11-23

Co prawda długie, jesienne i deszczowe wieczory mamy już za sobą, a więc i czasu na relaks jakby mniej - mimo wszystko ta książka do kolorowania, to coś, co musiało znaleźć się na mojej półce. Uwielbiam zarówno Mistrza Tolkiena jak i genialnego Petera Jacksona, więc kolorowanka niniejsza jest książką, która bardzo szybko skradła moje fanowskie serduszko. Znaleźć tu można szereg filmowych kadrów, które szybko przeniosą naszą wyobraźnię w te czasy, kiedy w drżących dłoniach trzymaliśmy pierwsze VHS z jednym z najlepszych filmów wszechczasów. Zobaczymy tu krajobraz uroczego Shire, ucieczkę hobbitów przed Nazgulami i ich jakże pamiętny pościg przez rzekę, wspaniałe Rivendell, starcie Gandalfa z Balrogiem w Morii, paskudnych Orków, wyprawę przez Martwe Bagna i wiele, wiele innych. Poza filmowymi kadrami, kolorowanka zawiera przedstawienia poszczególnych bohaterów - drużynę pierścienia, elfy, Sarumana, Eowynę i pozostałych. Jeśli chodzi o poziom trudności - jest on niezwykle zróżnicowany. Pojedyncze postacie nie są wielkim wyzwaniem - przypominają raczej zwykłe kolorowanki dla dzieci. Natomiast te strony, na których uwieczniono filmowe fotosy, są o wiele, wiele trudniejsze. Rozrysowano tam najdrobniejsze szczegóły fantastycznego świata. Podsumowując - filmowa książka do kolorowania dla dorosłych, to strzał w dziesiątkę, dla wszystkich tych którym znudziły się kolorowe ogrody i mandale, ale przede wszystkim dla fanów trylogii.

2028

Czy jest ktoś, ktoś, kto nie słyszał o Władcy Pierścieni? Bardzo wątpliwe. Bilbo wraz ze swoim kompanami, w pozornie skazanej na porażkę misji. Czarodzieje, walka dobra ze złem, niezwykłe stwory, miłość, nienawiść, poświęcenie i bohaterstwo. To wszystko można znaleźć w tym dziele. Jako, że uwielbiam tę książkę, obejrzałem również filmy, wchodzące w skład trylogii. Niezwykła wyobraźnia zaowocowała pięknym filmem, niestety efekty komputerowe, psują odbiór całości. Jednak plenery pozostały i można je podziwiać, w miejscach gdzie kręcono poszczególne sceny.

Bazując na popularności filmów, powstało mnóstwo albumów, które przybliżają nam te dzieła. Przewodniki po postaciach, różnego rodzaju leksykony i... kolorowanki. Niesamowite, jak taka prosta z pozoru rzecz, może sprawić tyle radości. Na dużym formacie, mamy przedstawioną całą odyseję hobbitów, rycerzy i czarodzieja. Pełne kunsztu i niezwykle szczegółowe. Ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Sympatyczna i godna polecenia pozycja. Jak już ktoś zauważył obrazki całostronicowe przechodzące ze strony na stronę mogą trochę napsuć nam krwi, bowiem trudno się dostać, do niektórych elementów. Ale jak już temu zaradzimy, nic nie stoi na przeszkodzi aby wyruszyć na wyprawę, która odmieni losy Śródziemia. Zaopatrzeni w kredki, pisaki i naszą wyobraźnię możemy zapomnieć na pewien czas o prozie życia. Polecam.

Pomysł na książeczkę bardzo mi się podoba, wykonanie również. Mamy tu sporo ciekawych obrazków, chociaż większość z nich nie jest łatwa, szczególnie dla takiego laika jak ja. Jednak nie odbierało mi to przyjemności z kolorowania, zresztą obok trudniejszych motywów jest też kilka łatwiejszych, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie. Gdy tylko zabieram się za kolorowanie tej książeczki, to przepadam na długie godziny.

Od strony technicznej kolorowanka też prezentuje się bardzo dobrze. Ma duży format oraz dość sztywny biały papier. Jedynym minus to fakt, że dwustronne ilustracje dość trudno pokolorować w miejscu zszycia stron, ale jest to mankament łatwy do przełknięcia.

Mówiąc krótko, jeśli również daliście się porwać pasji kolorowania, warto zwrócić uwagę właśnie na tę pozycję. A jeśli dopiero myślicie nad powrotem do kredek i pasteli, może właśnie świat Tolkienowskiego Śródziemia Was do tego przekona. Polecam!

Cała opinia i zdjęcia:

„The Lord of the Rings Trylogia filmowa. Książka do kolorowania”, jak sama nazwa wskazuje, jest modną ostatnio kolorowanką dla dorosłych. Prawdziwa gratka dla fanów trylogii Tolkiena? Tak, ale raczej dla miłośników jej filmowej adaptacji, ponieważ obrazy są często właściwie kardami wyjętymi wprost z filmu. Wydana na dość grubym papierze kolorowanka, pozwoli użyć nie tylko kredek, ale prawdopodobnie także farb lub pisaków bez ryzyka „przebicia” koloru na drugą stronę.

Pełna recenzja książki na stronie:

Dawno, dawno temu ktoś wmówił mi, że mam talent artystyczny i powinnam go rozwijać. Skończyło się na jednorazowym wyjeździe na warsztaty artystyczne, które pokazały, że wiele pracy przede mną. Tak więc szybko porzuciłam pomysł bycia sławną malarką, jednak kredki, farby i papier już zawsze będą mi towarzyszyły w życiu.

Mimo, że nie jestem fanką Tolkiena to chętnie przygarnęłam nową propozycję wydawnictwa Akurat - The Lord of the Rings. Trylogia filmowa. Książka do kolorowania. Uważam, że ostatnio rynek wydawniczy daje nam wiele takich pozycji, a pośród z nich są i takie, które skierowane są tylko do cierpliwych osób.

Kolorowanka Władca pierścieni to propozycja właśnie dla ludzi lubiących szczegóły i detale. Wzory są różnorodne: od bogatych w drobiazgi do prostych i dużych postaci filmowych, aż do cytatów postaci książkowych. Jedne ilustracje zajmują dwie strony, inne tylko jedną. Obrazki dotyczą całej tolkienowskiej sagi, obrazując sceny z filmu.

Malując po kolei jeszcze raz możemy wdrożyć się w całą historię Władcy pierścienia, gdyż są uporządkowane zgodnie z wydarzeniami w filmie. Podczas kolorowania można iść za głosem serca i samemu dobierać kolory, ale można sugerować się scenami filmowymi.

Trzeba również przyznać, że realizacja kolorowanki jest na wysokim poziomie. Jednak podczas malowania trzeba dobrze zagiąć środek książki, aby się dostać do tej części kolorowanki. Dodatkowo ilustracje zalecam kolorować kredkami, gdyż inne przypory (np. mazaki, pisaki) mogą niestety przebijać się na drugą stronę. Nie próbowałam, ale nie polecam używania farb.

Książka do kolorowania jest idealną pozycją dla fanów The Lord of Rings ale również dla osób lubiących zabawę z kredkami. Może być też świetną alternatywną do spędzenia czasu z dzieckiem. Aż 96 stron dostarcza rozrywki na kilka godzin i daje możliwość wyłączenia się z codziennych problemów.

Za książkę dziękuję Wydawnictwu AKURAT, fakt ten nie miał wpływu na opinię.

Mimo, że nie jestem fanką Tolkiena to chętnie...

W życiu nie jest łatwo - to pierwsza myśl, która przyszła mi do głowy, kiedy otworzyłam kolorowankę. Jak widzicie na załączonych do recenzji zdjęciach, są różne rodzaje trudności. To kolorowanka dla młodzieży i dorosłych, więc nie spodziewajcie się pójścia na łatwiznę. Przyznaję, że niektóre aż przeraziły mnie tak wieloma szczegółami, ale dla fanów kolorowanek jest to pikuś. Wkrótce - bo teraz okres świąteczny i cały dom fruwa w przygotowaniu na ten jedyny dzień - zasiądę do tych bard

ziej kreatywnych kolorowanek, aby móc się zrestartować i zająć czymś innym myśli.

Ta kolorowanka jest odpowiednia dla kreatywnych fanów Tolkena. Możemy przenieść się do najważniejszych epizodów filmowych i sami pokazać, w jaki sposób działa nasza wyobraźnia. Pokazać, jakimi kredkami dysponujemy, aby pokolorować stronice naszej wyobraźni. Każdy indywidualnie może dobrać kolory, niekoniecznie sugerować się pierwotną wersją. Może konkretny fragment pozostanie czarno-biały, a może wszystko będzie w zieleni - ale o różnych odcieniach? Dlatego zachęcam kreatywnych czytelników do sięgnięcia po tę pozycję.

Ja nie wiem, skąd wzięło się to serduszko przy Legolasie :P

Są napisy, ramki, małe elementy oraz te bardzo szczegółowe obrazki. Dzięki dobrej i grubej jakości papieru, nawet mocno kolorowane obrazki nie przebijają na drugą stronę. Mazaki również nie szkodzą rysunków, które pojawiają się na drugiej stronie. Tak więc do woli możecie korzystać z Waszej wyobraźni, nie przejmując się konsekwencjami, których nie ma.

Niepokolorowana - czeka na swoją kolej
Powróćmy jeszcze do napisów: parozdaniowe dialogi wypowiadają najważniejsze postacie Władcy Pierścieni. To streszczenie, bez rozwinięcia sytuacji, dlatego nie należy traktować tego jako ,,zamiennik" do pierwotnych wersji. To po prostu uzupełnienie trylogii dla osób, które należą do grupy fanów - jak już wcześniej wspomniałam.

Trzydzieści dziewięć podwójnych stron kolorowania - plus strona tytułowa, którą również możecie na swój własny sposób ozdobić. Powrót do Śródziemia, do mitycznych stworzeń i niesamowitych istot w zasięgu ręki. Idealna na prezent dla fanów.

Polecam!

Kiedy w ręce wpadły mi kolorowanki związane ściśle z Harrym Potterem, przypuszczałam, że kwestią czasu będzie, gdy ukażą się również te, na które z wytęsknieniem czekałam. I tak oto nakładem Wydawnictwa Akurat ukazała się przepiękna kolorowanka, raczej dla dorosłych, choć w książce znalazło się kilka łatwiejszych obrazków, z którymi śmiało poradzą sobie na przykład siedmiolatki.

Oczywiście piszę tu o kolorowance, z której kilka obrazków przedstawiam, czyli rysunki-kadry z filmów Władca Pierścieni. Możecie wyruszyć w "podróż" po Śródziemiu, z Hobbitonu do samego serca Mordoru. Nie musicie czytać, w tym przypadku wystarczy oglądać, zaopatrzyć się w kilka kredek i obudzić wyobraźnię.

W Śródziemiu obok ludzi, oglądamy hobbity, krasnoludy, elfy, enty oraz orki, a wśród nich straszliwe i niebezpieczne Uruk-hai. Można przeżyć po raz kolejny trudy, znoje, porażki i nadzieje głównych bohaterów, a przede wszystkim Powiernika Pierścienia, Frodo Bagginsa. To z nim przemierzamy tę drogę, odwiedzając siedziby elfów Rivendell i Lothlórien; opuszczone królestwo krasnoludów, Morię; Isengard - warownię Sarumana; kraj Eorlingów - Rohan; Rogaty Gród, a także Minas Tirith.

W końcu docieramy w najniebezpieczniejsze miejsca z tej trylogii: Pelennor, gdzie miała miejsce wielka bitwa; przełęcz Cirith Ungol; wieżę Minas Morgul, i docieramy do Szczeliny Zagłady - cel wyprawy, punkt w którym ma ulec zniszczeniu tytułowy pierścień.

Jak z innymi, tak i z tą kolorowanką bardzo przyjemnie spędziłam czas. Bawiłam się wyśmienicie, a przy okazji od nowa przeżywałam zmagania Froda. Uwielbiam trylogię Władca Pierścieni, tak filmy, jak i powieści. Bardzo się cieszę, że powstała ta kolorowanka. Książkę tę polecam tym z was, którzy pokochali trylogię Tolkiena oraz tym, którzy lubią "pobawić" się kredkami w wolnych chwilach. Gwarantuję niesłychane wrażenia i przednią rozrywkę. Zdecydowanie polecam.

Co można robić w najkrótszy dzień roku zwany również przesileniem zimowym? Wypatrywać śniegu, marzyć o szusowaniu na narciarskim stoku, rzucić się w wir porządków domowych, poddać się gorączce świątecznej i realizacji kulinarnych sukcesów, które z pewnością docenią zgromadzeni przy świątecznym stole biesiadnicy? Tak, można nawet więcej. Ale można również samodzielnie przywołać sceny z filmów, które już od kilkunastu lat rozpalają wyobraźnię kolejnych pokoleń widzów. Chodzi o trylogię filmową w reżyserii Petera Jacksona. Pod koniec listopada ukazała się książka do kolorowania "The Lord of the Rings. Trylogia filmowa", którą wydawnictwo Akurat poleca wszystkim miłośnikom twórczości J. R. R. Tolkiena.

Ktoś powie: kolejna kolorowanka wśród tysiąca innych tego rodzaju wydawnictw, która idealnie wpasowała się w ogólnoświatową modę na kolorowanie. Tak, dzisiaj już nikogo nie dziwi widok osób dorosłych, które spędzają swój wolny czas na precyzyjnym wypełnianiu kolorami coraz wymyślniejszych wzorów. Sama mam pokaźny zbiór książek do kolorowania, począwszy od tych, które oczarowują delikatnymi kwiatowymi wzorami, a skończywszy na antystresowych mandalach. Kontakt z nimi nastraja miło i przyjemnie. W każdym razie na pewno przynosi pozytywne efekty. Dlatego nie dziwi mnie pomysł wydania tego rodzaju pozycji, dodatkowo nawiązującej do światowego hitu filmowego. Można by rzec, że jest to pieczenie dwóch pieczeni na jednym ogniu, szczególnie że ogień ten wspierany był doskonałymi efektami specjalnymi i zachwycającymi dekoracjami. Te ostatnie z pewnością były odpowiedzialne za ogromny sukces pierwszej części filmowej trylogii, która ujrzała światło dzienne w 2001 roku. Pamiętacie filmowe krajobrazy Nowej Zelandii, które w połączeniu z muzyką Howarda Shore'a pozwalały przenieść się do świata elfów, krasnoludów, entów i orków? Stworzenia, którymi zaludnił swoje powieści Tolkien zdumiewają i rządzą wyobraźnią czytelników od ponad sześćdziesięciu lat. Trzy filmy doskonale uzupełniają literacki pierwowzór. A teraz właśnie przyszedł czas na kolorową podróż po filmowym Śródziemiu, podczas której najważniejszym naszym orężem będą dobrze zaostrzone kredki i niczym nie skrępowana wyobraźnia.
Tak więc, do dzieła! (można wspomóc się ścieżką dźwiękową z filmu).

Książka "The Lord of the Rings. Trylogia filmowa" zawiera 96 stron wypełnionych ilustracjami o różnym stopniu trudności. Od prostszych, które ukazują wizerunki filmowych bohaterów takich jak, np. Frodo, Pippin czy Gollum, po bardzo skomplikowane sceny i krajobrazy. Te ostatnie wymagają dużo czasu, cierpliwości i umiejętności. Całość uzupełniona jest fragmentami "Władcy Pierścieni" w tłumaczeniu Marii Skibniewskiej, cytatami zapisanymi dekoracyjnymi fontami, które również możemy wypełnić kolorami według własnego uznania.
W kolorowance znajdują się oficjalne atworki pochodzące ze studia amerykańskiej wytwórni filmowej New Line Production, Inc. oraz prace graficzne ilustratorki Nicolette Caven.

Książkę wydrukowano na papierze Amber Graphic o gramaturze120 g/m2. To dobrej jakości papier o satynowym połysku, gładki. Moim zdaniem najlepiej używać do wypełniania ilustracji kolorem kredek ołówkowych, do drobnych elementów warto zaopatrzyć się w dobrej jakości cienkopisy. Należy jednak pamiętać, że niektóre wypełnione w ten sposób fragmenty mogą być widoczne na drugiej stronie rysunku. Jednak tylko wtedy, jeśli będziemy używać pisaków na dużych połaciach kartki. Drobne fragmenty nie powinny zaburzać jakości naszej pracy. Sprawdziłam kolorując ozdobne ornamenty towarzyszące prezentacji portretów filmowych bohaterów. Dobrze sprawdziły się tu długopisy żelowe.

Książka "The Lord of the Rings. Trylogia filmowa" to kolorowanka przeznaczona dla osób, które mają już doświadczenie w kolorowaniu. Większość ilustracji wymaga sporych umiejętności. Nie chodzi tylko o to, że trzeba uważać, by nie zepsuć rysunku przez przypadkowe wyjście poza linię, ale głównie o to, że trzeba poradzić sobie z misternie opracowaną roślinnością lub elementami architektonicznymi. To duże i mocno angażujące wyzwanie dla mniej cierpliwych osób.

Książka do kolorowania, która przenosi nas w świat bohaterów poddanych czarowi słynnego Pierścienia, na pewno pozwala przypomnieć sobie twórczość Tolkiena, wrócić do świata stworzonego przez twórców trylogii filmowej opartej na literackim dziele. Przede wszystkim jest to jednak dobra, atrakcyjna wizualnie zabawa, która może poprawić nam nastrój.

Kolorowankę polecam wszystkim wielbicielom Tolkiena oraz filmowej trylogii "Władcy Pierścieni", a także wszystkim lubiącym kreatywne wyzwania. Może znajdziecie chwilę na relaks w świąteczny czas, a może po prostu zechcecie podarować tę książkę komuś bliskiemu. Niezależnie od tego życzę wszystkim niosącym pierścień do Mordoru dobrego kolorowania.

Zapraszam na bloga Redhead in Wonderland, gdzie dodałam opinię o książce:

• Sztuki plastyczne
  • ♥♥ Kolorowanki ♥♥
  • ** Przeczytane w 2017
  • Albumy

Dodaj cytat z książki The Lord of the Rings. Trylogia filmowa. Książka do kolorowania