Harold Pinter Play v 1

Wydawnictwo: Faber and Faber

This volume contains Nobel Laureate Harold Pinter s first plays The Birthday Party, The Room, The Dumb Waiter, A Slight Ache, The Hothouse, A Night Out, The Black and White and The Examination.

Cinnamon | 2013-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2013

(Opinia dotyczy sztuki "Dumb Waiter".)

Postacie są tylko dwie - Ben i Gus. Siedząc w piwnicy (która kiedyś była kuchnią, znajdującą się pod restauracją) czekają na znak, aby zamordować trzecią osobę. Dostają jednak dziwne polecenia z góry, aby realizować zamówienia z restauracji.

Jeśli nie zna się kontekstu i założeń teatru absurdu, dramat wyda się nudny.

Ja kontekst poznałam i w przypadku Pintera widać jak założenia teatru absurdu połączone zostały z realistyczną społeczną komedią. Mimo wszystko jednak, pozycja nie wywarła na mnie większego wrażenia.

Aleksandra Czuryło | 2014-02-25
Justyna | 2014-01-18