Love Secrets of Don Juan

Wydawnictwo: Penguin Books

Problem: Women full of impossible contradictions. Result: Bewilderment. Misunderstanding. Anger. Solution: Not known. Complicated by fact that you are also full of impossible contradictions.Down-but-not-quite-out advertising exec. Daniel Savage is one of the walking wounded -a casualty of the sex war. All his relationships have ended in defeat, one in divorce. Now he?s starting over. Starting with a blank sheet of paper, he catalogues all his past failures in order get to the heart of where it