Małogoszcz 1996-2016. 20 lat odzyskania praw miejskich

10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Małogoszcz, świętokrzyskie
albumy
Piotr Sobota

Niezwykły album Małogoszcz 1996-2016 wydany z okazji jubileuszu 20 lat odzyskania praw miejskich. W albumie obok ponad setki zdjęć znalazły się opisy sołectw, artykuły dotyczące historii i miejsc, opowiadania. Redaktorką prowadzącą, a jednocześnie autorką pięknych wierszy, które również znalazły się w albumie, jest Anna Błachucka.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: http://www.malogoszcz.pl/asp/pl_start.asp?ref=1&am...»

Esmeralda | 2016-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2016

Anna Błachucka zapoznaje czytelnika danego albumu z krainą swojego dzieciństwa. Jak sama przyznaje - "Urodziłam się tutaj. Moje życie jest ściśle związane z Małogoszczem i jego okolicami". Liryczny i osobiście emocjalny spacer został podparty niesamowitymi zdjęciami, które uwydatniają niesamowitość tej "małej ojczyzny". Jest to unikalny przypadek, kiedy mieszkanka danego terytorium ma możliwość podzielić się swoimi refleksjami z władzami, innymi mieszkańcami i wszystkimi, do których rąk trafi niniejszy album. W mojej ocenie pozycja ta jest godna polecenia dla tych, którzy szukają rzetelnej informacji o Małogoszczu, a także dla tych, którzy po prostu są gotowi po ludzku się wzruszyć.

Piotr Sobota | 2016-12-01
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam