Krucyfiks

Okładka książki Krucyfiks Chris Carter
Okładka książki Krucyfiks
Chris Carter Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Robert Hunter (tom 1) Seria: Thriller kryminał, sensacja, thriller
Robert Hunter (tom 1)
Thriller
The Crucifix Killer
Sonia Draga
2016-11-30
2016-11-30
Katarzyna Procner-Chlebowska
kryminał obsesja policja powieść kryminalna psychopata psychoza seryjny zabójca strach śledztwo zabójstwo zagadka kryminalna

Jeden z najlepszych tomów Ch. Cartera o detektywie Hunterze. Do końca trzyma w napięciu.
Policjanci z wydziału rozwiązującego sprawy zabójstw ze szczególnym okrucieństwem ścigają seryjnego mordercę nazwanego Krucyfiksem. Wycina on na ciałach swoich ofiar znak podwójnego Krucyfiksa, problem tylko, że kogoś takiego złapano kilka lat temu, i skazano na karę śmierci.
Kto w takim razie dokonuje seryjnych zabójstw w taki sam sposób?
Autor dosadnie pokazuje mroczną stronę Los Angeles, życie półświatka, a paskudnych szczegółów morderstw też sobie nie żałuje.

Kto w...

Już na samym początku nie spodobał mi się pierwszy rozdział, bo jest on spojlerem, który ukazuje, co się stanie z jednym bohaterem tej książki. Trochę mi to zepsuło zabawę, bo nie lubię wiedzieć już na początku, co się wydarzy na samym końcu.. Do tego nie mogłam się wciągnąć w całą tę historię, te pierwsze 150 stron było mega nudne.

Ale później to była bomba.. Przeczytałam to wszystko na raz, totalnie nie mogłam się oderwać do samego końca. Zakończenie też było świetne. Chwilę przed wyjaśnieniem tego wszystkiego miałam przez sekundę w głowie, kto może za tym wszystkim stać i okazało się to prawdą, ale tak czy siak byłam mega w szoku, że autor tak wszystko to wykombinował i stworzył z tego taki świetny plot twist. Na pewno będę czytać kolejne części.

Ale później to była bomba.....

Dobrze napisany kryminał. I pomimo tego,że domyśliłam się dość szybko kto jest Krucyfiksem to z ciekawością czytałam do końca chcąc poznać motyw działania zabójcy ;)

W Los Angeles grasował seryjny morderca, który zabijał swoje ofiary w okrutny sposób i pozostawiał na ich ciele swój podpis. Został schwytany, miał w samochodzie dowody zbrodni i przyznał się do zarzucanych czynów.
Trochę za łatwe zakończenie sprawy, dla której wcześniej nie było, ani żadnych poszlak, a miejsca zbrodnii były idealnie uprzątnięte.
Dwa lata po straceniu winowajcy zostają znalezione zwłoki kobiety, na której ciele widnieje podobny podpis.
Na pytanie czy to naśladowca czy jednak wynik poprzedniego śledztwa nie był prawidłowy można odpowiedzieć już na początku.
Krucyfiks szybko wciąga, bo już w pierwszym rozdziale jest krótka zapowiedź tego, co nastąpi.
Szczerze? -Walczyłam z pokusą, by nie sprawdzić na ostatnich stronach, czy jednemu z głównych bohaterów udało się przeżyć.
A z rozdziału na rozdział wydawało się to coraz mniej możliwe.
Główny bohater: detektyw Robert Hunter jakoś średnio przypadł mi do gustu. Nie dość, że taki mądry, to jeszcze bardzo przystojny, no i oczywiście znakomity gliniarz.
A sam kryminał? Uważam, że niezły chociaż jest kilka rzeczy, do których bym się przyczepiła.
Ale czyta się całkiem nieźle i nie jest tak makabrycznie jak się obawiałam.
Myślę, że sięgnę po kolejne tomy, bo zakładam, że będą jeszcze bardziej dopracowane i wciągające

Dwa lata po straceniu...

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Chrisa Cartera. Świetna książka. Mocna, nawet brutalna. Cały czas trzyma w napięciu. Świetnie skonstruowana fabuła, nietuzinkowe postaci. To jedno z moich odkryć ubiegłego roku. Chętnie przeczytam kolejne części serii z Hunterem!

Świetna książka, wciągająca i trzymająca w napięciu. Na pewno będę kontynuowała przygodę z detektywem Hunterem.

To pierwsza książka tego autora, która miałam przyjemność przeczytać. Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolona. Książkę czyta się bardzo szybko, czcionka nie męczy wzroku. Postaci są ciekawie zbudowane. Sam pomysł na fabułę też jest na wysokim poziomie. Podsumowując, polecam fanom kryminałów. Jednak nie dla osób wrażliwych, gdyż mamy tu też sporo krwi i okrucieństwa, które jest dosyć szczegółowo opisane.

Dobry, krwawy Carter. Dla milośników gatunku.

Dobry, krwawy Carter. Dla milośników gatunku.

Bardzo dobra książka. Ciekawa intryga i zaskakujące zakończenie. To pierwsza moja książka tego autora i chętnie sięgnę po kolejne.

Wciąga od samego początku i trzyma w napięciu do końca, mimo że nieco przewidywalna ;)

• Kryminał