A miało być tak pięknie

Wydawnictwo: Novae Res
NovaeRes

Pogrążona w długach Anna postanawia zostawić wszystko i wyjechać do innego kraju, by tam znaleźć dobrą pracę i na nowo ułożyć sobie życie. Szybko jednak okazuje się, że zagraniczna rzeczywistość nie jest tak różowa, jak się jej wydawało. Bohaterka musi imać się różnych podejrzanych i niewdzięcznych zajęć, by zdobyć pensję na opłacenie mieszkania i zakup jedzenia oraz niedrogiego wina.

Prawdziwe problemy zaczną się jednak, dopiero gdy Anna niechcący wplącze się w sprawę kryminalną. Książka opisuje wiele zabawnych sytuacji, a ciągły pech bohaterki, która stale wpada z deszczu pod rynnę, nie pozwala się czytelnikowi nudzić. Jak się okazuje, nie każdy wyjazd za granicę rozwiązuje wszystkie finansowe problemy…

źródło opisu: zaczytani.pl

źródło okładki: zaczytani.pl

Stokrotka | 2017-05-01
Przeczytana: 01 maja 2017

Bardzo ciekawa powieść, która wciągnęła mnie całkowicie. Główna bohaterka Anna wyjeżdża ze swojego kraju do miejsca bliżej nieokreślonego i chce od nowa ułożyć swoje życie. Niestety, z pracą nie jest łatwo. A ona ma sporego pecha. Podejmuje się różnych zajęć, by mieć za co żyć. Wplątuje się też w aferę kryminalną... Anna jest pełna energii, w końcu udaje się jej znaleźć swoje małe miejsce na ziemi, zyskuje wspaniałego przyjaciela Boba. Kiedy podejmuje pracę u bogatej Rose, poznaje mężczyznę - swoje marzenie /Matthew/, wydaje się, że wreszcie może odnaleźć spokój i szczęście. Niestety, autorka zaskakuje nas na końcu książki. A miało być tak pięknie... Szkoda....
Powieść jest wyjątkowo interesująca /czyta się jednym tchem/ i chciałabym dalszy ciąg tej historii. Ale chyba drugiego tomu nie będzie.

Beti | 2017-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2017

A miało być tak pięknie,ale cóż nie zawsze jest.....Anna ciągle wpada w jakieś tarapaty,i naprawdę trudno oderwć się od lektury,gdyż ciekawośc zżera co będzie dalej....Debiutancka książka A.Rook ,świetna :-)
POLECAM na pewno nie będziecie się nudzić :-D

izabela81 | 2017-01-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017 rok
Przeczytana: 15 stycznia 2017

Do sięgnięcia po tę powieść zachęciła mnie już sama okładka, która skojarzyła mi się z Włochami. Przygotowałam się na powieść lekką, zabawną. A czy tak było?

Poznajemy Annę, która popada w spiralę długów. Kredyty, długi, komornicy - z tym wszystkim będzie musiała się zmierzyć. Ale to jeszcze nie wszystko, co przygotował dla niej los. Anna chcą uciec i zostawić wszystkie problemy za sobą, decyduje się na wyjazd za granicę, by tam zacząć wszystko od nowa. I tu nie będzie tak różowo, jakby się tego spodziewała. Czekają na nią kolejne problemy. Szemrane interesy, alkohol, narkotyki, mafia, prostytucja - to przedsmak tego, czego możemy się spodziewać. A na domiar tego, przez przypadek wplątuje się w sprawę kryminalną.

"Hola, hola, stop! Jakie narkotyki?! Jakie dożywocie?! Chyba znowu wdepnęłam w coś, co jest dużo gorsze niż na początku wyglądało."

Główna bohaterka w stosunku do swojej osoby posiada spory dystans i poczucie humoru. To kobieta silna, która mimo wielu niepowodzeń i...

Travisx85 | 2017-07-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 17 lipca 2017

Tak więc, książka jest świetnie napisana. Z przyjemnością zanurzam się w świat bohaterki - Anny, której życie jest praktycznie non stop pod wiatr.
Mam swoje sympatie i antypatie, które bardzo odnoszę do ludzi, których spotykam. Bardzo podoba mi się łatwość napisania książki i humor, który sprawił, że zaśmiewałem się przy niektórych komentarzach bohaterki.
Nie ukrywam, że liczę na dalszy ciąg, bo skończyła się dla mnie zbyt szybko. Szybkość przeczytania książki też ma znaczenie. Łyknąłem ją w jeden wieczór, a czytałem do 1:30. Jestem troszkę przez to wczorajszy, ale uważam, że ksiażka jest świetna i akurat na mój urlop.

Beata | 2017-10-04
Na półkach: 2017, Przeczytane
Przeczytana: 2017 rok

Super fajna książka obyczajowa. Trochę mało wiarygodna przez to, że bohaterka wpada ciągle w jakieś tarapaty. Na pewno długo nie pozostanie w pamięci. Tak do poczytania, ale warto.

Joanna82 | 2017-05-13
Przeczytana: 13 maja 2017

Podświadomie miałam nadzieję że jest to prawdziwa historia o emigracji. Jako emigrantka od lat 11 rozumiem troski i trudy związane z życiem w innym kraju. Niestety jest to fikcja, jak dla mnie zbyt duża fikcja.
Główna bohaterka ma życie jak z powieśći mimo że czasem ma pod górkę. Brakowało tam jedynie afery szpiegowskiej bo afera narkotykowa była.
Są też duże pieniądze, tropikalna Kuba, jachty i wspaniałe pałace.
Plusem książki jest ogromne poczucie chumoru jej głównej bohaterki a minusem jej lekka głopota i naiwność. Książkę się szybko czyta. Jest napisana prostym językiem. Nie zrobiła na mnie piorunującego wrażenia.

DanutaM | 2017-02-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 19 lutego 2017

Czytałam pełna sprzecznych uczuć i do końca mówiłam, że mi się nie podoba, ale do dzisiaj jestem pod wrażeniem.Bardzo dobrze napisana,wciąga, i daje do myślenia.

CzasemTakJest | 2016-12-22

Życie prowadzi nas różnymi drogami. Jedni mają wiele szczęścia w życiu, a inni chronicznego pecha. Jedni mają przed sobą prostą drogę, a inni raz po raz wpadają na manowce, nawet kiedy bardzo starają się nie zbłądzić. Znacie to uczucie? Główna bohaterka książki, o której dziś napiszę, należy do tych pechowych kobiet...

Anna to główna bohaterka książki pod tytułem "A miało być tak pięknie". Dziewczyna w chwili poznania ucieka z naszego pięknego kraju na emigrację. Ucieka przed długami i problemami codzienności. Przywykła do dość wystawnego życia wyobraża sobie, że za granicą spotka ją kraina miodem i mlekiem płynąca, a każda praca będzie łatwa i dochodowa. Niestety, Anna musi mocno zmodyfikować swoje poglądy, bo nie dość, że musi się imać różnych, czasem dziwnych zajęć, to dodatkowo mało płatnych. Każda kolejna praca przynosi jej również kolejne kłopoty. Wydawać by się mogło, że znajdując zajęcie w luksusowych willach, będzie miała się jak przysłowiowy pączek w maśle - nic...

MAG | 2016-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2016

Kredyty, długi, komornicy, brak widoków na szczęście...
Tak, taka Polska rzeczywistość. W takiej właśnie rzeczywistości zastaje bohaterkę książki :
"A miało być tak pięknie" - grudniowy debiut literacki.
Chęć ucieczki przed problemami oraz chyba jeszcze większe pragnienie szczęscia popychają Annę do spakowania wszystkiego, spalenia za sobą mostów i ucieczki w nieznane ale podobno lepsze życie.
Tak, migracja to temat który wybrała autorka jako myśl przewodnią w/w książki.
Pozycja ta wpadła mi w ręce przypadkiem, moja znajoma otrzymała ją w przezencie i postanowiłem za jej namową (tzn. wykrzyczął mi, że muszę ją przeczytać bo to super książka, a i ja również mieszkam obecnie za garnicami kraju :) )
No cóż, nie było wyboru, szklaneczka whisky z lodem i czytamy. Nagle szok, kilka godzin i kilka szklaneczek póżniej, okazuje się, że jestem już prawie pod koniec książki.
Książka napisana prosto i zarazem przystępnie.
Zaczynam razem z Anna przezywać jej wyjazd, pierwsze rozterki, problemy...

Zinny | 2016-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2016

Dostałam ją pod choinkę, niezbyt często sięgam po taką literature ale ta książka pozytywnie mnie zaskoczyła. Dużo humoru (czarnego!) dużo się dzieje i główna bohaterka mimo swojego niekończącego się pecha wzbudziła we mnie sympatię.
Przyznam się że przeczytałam ja w jeden wieczór.
Wciągająca pozycja na długie zimowe wieczory.