Danse Macabre

Cykl: Anita Blake (tom 14)
Wydawnictwo: Jove Books

The newest volume in Hamilton s New York Times bestselling series finds Anita less interested in vampire politics than she is in an ancient, ordinary dread shared by women through the ages: she may be pregnant. Includes an excerpt from Hamilton s upcoming hardcover, The Harlequin.

Anito Blake, cóż ja z tobą mam zrobić? Miło się czyta o bohaterce, która mimo swego mikrego wzrostu umie powalić większe od siebie istoty nadnaturalne (choć każda potyczka przynosi jej kolejne blizny) i która strój wieczorowy wybiera tak, żeby pasował do poukrywanych wszędzie pistoletów i noży. Miło się czyta nawet i wątki romansowe, choć rozterki bohaterki "przespać się z tym? z tamtym? z żadnym? (z oboma)" zaczynają budzić mój śmiech raczej, niż ekscytację. Za dużo tego romansu, a wiem, że w kolejnych tomach będzie więcej... i więcej seksu. Nie, żeby ten seks był źle opisany, bo nie jest, ale jednak... Mam wrażenie, że Hammilton stąpa po cieniutkiej linie i raz po raz osuwa się w kicz. Bo ja mówię "skóra, koronki, gorsety" a ona dodaje "lateks, buty do uda, więcej pasków niż ubrania". I coś, co miało być wysublimowaną, drapieżną erotyką staje się tandetne, a od tandetnej erotyki tylko krok do porno. A erotyka zdominowała już intrygę. Za dużo, za dużo! Wampiry myślące więcej o...

Hekate | 2017-01-14
Przeczytana: 13 stycznia 2017