Boy in the Striped Pyjamas

Wydawnictwo: Random House
038560940X

This work was set in Berlin, 1942. When Bruno returns home from school one day, he discovers that his belongings are being packed in crates. His father has received a promotion and the family must move from their home to a new house far far away, where there is no one to play with and nothing to do. A tall fence running alongside stretches as far as the eye can see and cuts him off from the strang

II wojna światowa opisana oczami dziecka - w sposób prosty, niewinny, czysty. Całą książkę czyta się z ciężkim sercem.

Magda | 2016-03-05

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Niesamowita książka o przyjaźni chłopców z dwóch różnych światów. Możemy zobaczyć, że dla dzieci przyjaźń nie zna granic. Religia, rasa czy status społeczny nie odgrywają znaczącej roli. Ważne jest to, żeby dobrze się ze sobą bawić. Historia kończy się tragicznie i skłania do przemyśleń. Właśnie tego typu książki lubię, które czyta się z zapartym tchem i o których nie da się zapomnieć przez wiele dni, a nawet miesięcy.

Grzegorz Skornowicz | 2014-11-14

Największy masowy mord oczami małego chłopca. Dobra książka, nie polecam czytać do snu.

Qlka | 2010-12-14
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam

posiadam inne wydania, ale angielskie.
po wersji polskiej i filmie, angielskie przypomnienie.

Kulasia | 2011-05-01
Przeczytana: 26 kwietnia 2011

Terror holokaustu, ktory dotknal miliony niewinnych istnien.

Gaba | 2016-10-15
Aneta | 2016-09-26