Płacz, ukochany kraju

Tłumaczenie: Jerzy Gawroński
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
Cry, The Beloved Country

Powieść rozpoczyna się w małej wiosce w Ixopo (Ndotsheni), gdzie czarny pastor Stephen Kumalo otrzymuje list od księdza Teofila Msimangu w Johannesburgu. Msimangu wzywa Kumalo by przyjechał do miasta, aby pomóc jego siostrze Gertrudzie, która jest chora. Kumalo udaje się do Johannesburga, aby pomóc Gertrudzie i znaleźć swego syna Absaloma, który udał się do miasta w poszukiwaniu Gertrudy, ale nigdy nie wrócił do domu.

źródło opisu: tłumaczenie własne na podstwie wikipedii

MariannaJ | 2014-01-21

Pozycja obowiązkowa, jeśli chce się lepiej zrozumieć historię RPA. http://poludniowoafrykanskie-impresje.blogspot.com/2014/01/alan-paton-cry-beloved-country-pacz.html

Zuuza | 2015-12-02
Na półkach: Po angielsku, Przeczytane