Kubuś i przyjaciele. Pierwsza gwiazdka z Kubusiem. Poradnik świąteczny

Wydawnictwo: Zielona Sowa
hobby
Wkp

Czy z utęsknieniem wypatrujesz pierwszej gwiazdki na niebie? Święty Mikołaj jest tuż tuż!

Wraz z Kubusiem i jego przyjaciółmi stwórz ozdoby, którymi ozdobisz swój pokój!

źródło opisu: http://www.zielonasowa.pl/poradnik-pierwsza-gwiazdka-z-kubusiem.html

źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl/poradnik-pierwsza-gwiazdka-z-kubusiem.html

Wkp | 2016-11-30
Na półkach: Przeczytane, Współpraca

KUBUSIOWYCH ŚWIĄT

Kiedy tylko spadnie pierwszy śnieg, a Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, każdy z nas chętnie sięga po książki i filmy z Gwiazdką w tle. Wiedzą o tym wszyscy, stacje telewizyjne prześcigają się w świątecznych filmach, wydawcy oferują więcej tytułów związanych z tym okresem, a sklepy produkty pakowane w dostosowane wzorami opakowania. Lubię ten klimat i lubię się w niego wczuwać, więc chętnie sięgam po tego typu rzeczy, szczególnie jeśli są dobre, a ta książeczka taka właśnie jest.

Gwiazdka to czas magiczny szczególnie dla najmłodszych. Jej barwna, rozświetlona blaskiem lampek otoczka fascynuje dzieci i dostarcza wiele radości. Szczególnie jeśli można ją spędzić w gronie ulubionych bajkowych bohaterów! A nawet coś więcej – przygotować się z nimi do Świąt, tworząc razem urocze drobiazgi. Choinkowe dekoracje? Witraż z Kubusiem Puchatkiem? Bombka Kłapouchego z charakterystycznym ogonkiem? Prosiaczek na choinkę? Łańcuch w tygrysie paski? Gwiazdki,...

eR_ | 2016-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2016

Święta tuż, tuż. A więc nie od rzeczy są takie poradniki, jak ten, który mam przed sobą. Szczególnie mali majsterkowicze powinni być zadowoleni z tej książeczki. Nakładem Zielonej Sowy, ukazał się zbiór świątecznych porad i trików w towarzystwie Kubusia Puchatka.

A cóż znajdziemy w tej pozycji? Przy pomocy osoby dorosłej możemy zrobić na przykład:

-Tygrysie pierniczki. Czyli urocze i zapewne smaczne ciasteczka, które przy pomocy np. mamy można z łatwością wykonać.

-Wydzieranka Kubuś. Można zrobić naszemu misiowi odświętną czapeczkę.

-Bombka z ogonkiem. I tutaj można wykazać się swoją pomysłowością.

I o wiele więcej.

Twarda oprawa, mnóstwo porad, ciekawostek. Doskonałej jakości-bajecznie kolorowe zdjęcia i ilustracje. Zajęć starczy aż do samych Świąt! Polecam.

Uwielbiam Święta Bożego Narodzenia. Mam na ich punkcie kompletnego bzika i bardzo skutecznie zarażam tym wirusem wszystkich dookoła. Mój mąż, choć swego czasu podchodził do nich z lekkim dystansem teraz sam z wielkim zaangażowaniem tworzy listę prezentów dla dzieci i dopytuje czego mi jeszcze trzeba do przygotowań. A ja szaleję! Co drugi dzień zmieniam menu świąteczne (głownie to słodkie) i codziennie dodaję jakiś element dekoracji w domu. Uwielbiam przystrajać wszystkie pomieszczenia by wszędzie czuło się ten świąteczny klimat. Ale spokojnie, nie wydaję na te dodatki fortuny! Zdecydowaną większość z nich tworzę zupełnie sama.

Czasem pomysły czerpię z sieci, czasem sama wymyślam różne cuda. Ale najbardziej lubię zaopatrywać się w książki, w których odnaleźć można całą masę niesamowitych pomysłów na święta. Mam ich już na półce w biblioteczce mały zapas. I wciąż mi mało! W tym roku znów pokażę Wam kilka takich książek. Na początek taka oto wesoła lektura z ulubieńcami naszych...

książek: 2018
Isil | 2016-11-30