Kubuś i przyjaciele. Pierwsza gwiazdka z Kubusiem. Poradnik świąteczny

Okładka książki Kubuś i przyjaciele. Pierwsza gwiazdka z Kubusiem. Poradnik świąteczny praca zbiorowa
praca zbiorowa Wydawnictwo: Zielona Sowa hobby
hobby
Zielona Sowa
2016-01-01
2016-01-01

Uwielbiam Święta Bożego Narodzenia. Mam na ich punkcie kompletnego bzika i bardzo skutecznie zarażam tym wirusem wszystkich dookoła. Mój mąż, choć swego czasu podchodził do nich z lekkim dystansem teraz sam z wielkim zaangażowaniem tworzy listę prezentów dla dzieci i dopytuje czego mi jeszcze trzeba do przygotowań. A ja szaleję! Co drugi dzień zmieniam menu świąteczne (głownie to słodkie) i codziennie dodaję jakiś element dekoracji w domu. Uwielbiam przystrajać wszystkie pomieszczenia by wszędzie czuło się ten świąteczny klimat. Ale spokojnie, nie wydaję na te dodatki fortuny! Zdecydowaną większość z nich tworzę zupełnie sama.

Czasem pomysły czerpię z sieci, czasem sama wymyślam różne cuda. Ale najbardziej lubię zaopatrywać się w książki, w których odnaleźć można całą masę niesamowitych pomysłów na święta. Mam ich już na półce w biblioteczce mały zapas. I wciąż mi mało! W tym roku znów pokażę Wam kilka takich książek. Na początek taka oto wesoła lektura z ulubieńcami naszych najmłodszych domowników. Poznajecie tego uroczego żółtego grubaska? Tak, to Kubuś i jego przyjaciele. A w tej lekturze dowiecie się, jak przygotować święta w iście Puchatkowym stylu! Bo poradnik "Pierwsza gwiazdka z Kubusiem" to coś w stylu kalendarza adwentowego. najdziemy w nim nowiem dokładnie 24 pomysły na święta. Po jednym na każdy dzień oczekiwania na Boże Narodzenie! Jak dla mnie - bomba!

I tak przeglądając tę nie dużą książeczkę dowiemy się jak wykonać różnego rodzaju bombki. Na przykład Kłapouchego albo Prosiaczka. A może chcecie iście Tygrysią bombkę? Albo zwyczajną, papierową? Może też być filcowa w kształcie sweterka Kubusia Puchatka! Ale oczywiście nie tylko takie ozdoby znajdziemy w tym poradniku. Są tu także inne cuda. Na przykład serduszkowy łańcuch w kolorach Kłapouchego, Łańcuch w tygrysie paski lub prosiaczkowy łańcuch. Możemy także wykonać gwiazdkę ze słomek, witrażyk, wydzierankę Kubusia, choinkową girlandę, królika z rolki po papierze lub filcową sowę. Mało Wam jeszcze? Nic nie szkodzi... Może macie ochotę na tygrysie albo Kubusiowe pierniczki? A może marchewkę słodkości? My mamy ogromną ochotę spróbować zimowy koktajl Kubusia. Coś mi się zdaje, że będzie przepyszny!

Jak widzicie na brak urozmaicenia wśród pomysłów w tej książce narzekać nie możemy. Są tu bowiem proste prace plastyczne i takie ciut bardziej skomplikowane. Nie brakuje także przepisów kulinarnych, które są na tyle łatwe, by dziecko mogło czynnie uczestniczyć podczas pracy. A wszystkie te rzeczy są fajnie poprzeplatane. No i oczywiście związane z tymi sympatycznymi bohaterami. Prawie każdy pomysł zaproponowany w tej lekturze nawiązuje w jakiś sposób do Kubusia lub jednego z ich przyjaciół. I nie mam na myśli tutaj samej nazwy danego przedmiotu lub smakołyku. Ale ogólnie całości. Witraż przedstawia naszego uroczego grubiutkiego misia, a bombka Kłapouchego jest fioletowa i ma przyczepiony pinezką ogonek. Marchewka na słodkości to oczywiście pomysł królika, a Prosiaczkowe pierniczki są różowe, mają ryjek i lekko oklapłe uszka.

Książeczka ta jest naprawdę pięknie wydana. Nie ma ona może bardzo grubej okładki, ale ta jest lekko usztywniana, więc także wystarczająco solidna. Kartki wewnątrz są grube i śliskie. A całość opatrzona została wieloma, ślicznymi i bardzo kolorowymi ilustracjami, które jeszcze bardziej zachęcają do zabawy. Wszystkie instrukcje, jak wykonać każdy z pomysłów są bardzo przejrzyste. Jest tu spora ilość ilustracji obrazujących każdy kolejny krok. Są one także krótko i konkretnie opisane. Na początku zawsze wyszczególnione są wszystkie niezbędne przedmioty do danej zabawy. Ogólnie myślę, że dzieciaczki spokojnie poradzą sobie same ze zdecydowaną większością tych prac. A przy pozostałych, nasza pomoc potrzebna będzie tylko w niewielkim stopniu.

Pamiętam, że Alicja przez kilka lat szalała za Kubusiem Puchatkiem. Regularnie oglądałyśmy bajki z tym uroczym misiem, a na półce mojego dziecka do dziś stoi cała seria książeczek z Kubusiem w roli głównej. Z Natalką było dokładnie tak samo. Tyle tylko, że moja młodsza córka jeszcze nie wyrosła z miłości do tego uroczego misiaczka. Moje dziecko do tej pory sypia z pluszowym bajkowym misiem. I gdy tylko trafimy na bajeczkę z Tygryskiem, Prosiaczkiem i całą resztą - mała nie rusza się sprzed telewizora. Dlatego śmiem twierdzić, że każde dziecko przechodzi taki etap, w którym Puchatek jest ich małym idolem. Jest przemiły, sympatyczny i ma bardzo dobre serduszko. Ma swoje słodkie małe wady, które tylko dodają mu uroku. No po prostu jego nie da się nie kochać! Dlatego uważam, że ta książeczka to był znakomity pomysł. U nas sprawdziła się idealnie. Moje obie dziewczyny są zachwycone i teraz codziennie z ogromną przyjemnością coś tworzą. Polecam!

2028

Święta tuż, tuż. A więc nie od rzeczy są takie poradniki, jak ten, który mam przed sobą. Szczególnie mali majsterkowicze powinni być zadowoleni z tej książeczki. Nakładem Zielonej Sowy, ukazał się zbiór świątecznych porad i trików w towarzystwie Kubusia Puchatka.

A cóż znajdziemy w tej pozycji? Przy pomocy osoby dorosłej możemy zrobić na przykład:

-Tygrysie pierniczki. Czyli urocze i zapewne smaczne ciasteczka, które przy pomocy np. mamy można z łatwością wykonać.

-Wydzieranka Kubuś. Można zrobić naszemu misiowi odświętną czapeczkę.

-Bombka z ogonkiem. I tutaj można wykazać się swoją pomysłowością.

I o wiele więcej.

Twarda oprawa, mnóstwo porad, ciekawostek. Doskonałej jakości-bajecznie kolorowe zdjęcia i ilustracje. Zajęć starczy aż do samych Świąt! Polecam.

-Tygrysie pierniczki....

KUBUSIOWYCH ŚWIĄT

Kiedy tylko spadnie pierwszy śnieg, a Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, każdy z nas chętnie sięga po książki i filmy z Gwiazdką w tle. Wiedzą o tym wszyscy, stacje telewizyjne prześcigają się w świątecznych filmach, wydawcy oferują więcej tytułów związanych z tym okresem, a sklepy produkty pakowane w dostosowane wzorami opakowania. Lubię ten klimat i lubię się w niego wczuwać, więc chętnie sięgam po tego typu rzeczy, szczególnie jeśli są dobre, a ta książeczka taka właśnie jest.

Gwiazdka to czas magiczny szczególnie dla najmłodszych. Jej barwna, rozświetlona blaskiem lampek otoczka fascynuje dzieci i dostarcza wiele radości. Szczególnie jeśli można ją spędzić w gronie ulubionych bajkowych bohaterów! A nawet coś więcej – przygotować się z nimi do Świąt, tworząc razem urocze drobiazgi. Choinkowe dekoracje? Witraż z Kubusiem Puchatkiem? Bombka Kłapouchego z charakterystycznym ogonkiem? Prosiaczek na choinkę? Łańcuch w tygrysie paski? Gwiazdki, girlandy i nawet ciasteczka? Każdy z bohaterów kultowej animacji Kubuś Puchatek przygotował tutaj całe mnóstwo propozycji w swoim charakterystycznym, niepowtarzalnym stylu!

Jako dziecko zawsze uwielbiałem zabawę w tworzenie różnych rzeczy. Czy to były dekoracje, czy też modele, spędzałem nad tym sporo czasu. Szkoda, że nie miałem wówczas takich książeczek, jak ta. Stworzenie świątecznych dekoracji z Kubusiem, Tygryskiem, Prosiaczkiem, Kłapouchym i całą resztą bajkowych bohaterów byłoby nie lada gratką. Ale nawet teraz publikacja dostarczyła mi wiele radości. W końcu w każdym dorosłych pozostaje wiele wspomnień z dziecięcych czasów, temu chyba nikt nie zaprzeczy.

Skupiając się jednak na samej książce, dostarcza wiele pomysłów na świąteczne dekoracje, a także porad i możliwości ich wykonania. Przejrzyste zdjęcia, równie przejrzyste opisy i bardzo ładne wydanie dostarczają wiele radości i zachęcają do tworzenia. I warto im ulec, bo efekt końcowy prostych zabiegów wygląda naprawdę wspaniale.

Dlatego polecam bardzo gorąco. To kolejna publikacja od Zielonej Sowy na Święta, której naprawdę warto jest się bliżej przyjrzeć. Sięgnijcie, nie pożałujecie.

Recenzja opublikowana na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/11/30/kubus-i-przyjaciele-pierwsza-gwiazdka-z-kubusiem-poradnik-swiateczny/

KUBUSIOWYCH ŚWIĄT

• Zielona Sowa
  • Literatura dziecięca
  • Współpraca

Dodaj cytat z książki Kubuś i przyjaciele. Pierwsza gwiazdka z Kubusiem. Poradnik świąteczny