Zgłosuj na książki roku 2017

Reap

Cykl: Poranione dusze (tom 2)
Wydawnictwo: Filia
Reap
9788380751972
ew_cia

Przetrzymywany przez gruzińskich gangsterów i faszerowany nowym narkotykiem, zmuszającym do posłuszeństwa, 221 nie potrafi już myśleć, działać i żyć samodzielnie. Jest posłuszną marionetką swojego pana, który każe mu zabijać. Mierzący prawie dwa metry, ważący niemal sto piętnaście kilogramów, niezwyciężony w walkach na śmierć i życie mężczyzna skutecznie pomaga szefowi gruzińskiego klanu, trzęsącemu podziemnym przestępczym światem w Nowym Jorku.

Do czasu, aż 221 zostaje pojmany przez swoich wrogów.

Talia Tolstoi marzy, by wyswobodzić się ze szponów trudnej egzystencji. Chciałaby żyć inaczej – zerwać się ze smyczy ojca, jednego z liderów rosyjskiej Braci, i od pracy w brutalnych Kazamatach, rodzinnym interesie zajmującym się organizowaniem walk w klatkach. Wszystko się zmienia, kiedy dziewczyna poznaje więźnia swojej rodziny, który przypomina raczej zwierzę, i zaczyna odkrywać w nim człowieczeństwo. Ten potężny, piękny, poraniony mężczyzna przemawia do jej serca.

Jednak nie obejdzie się bez ofiar.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

mclena | 2015-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2015

"And one day, a man will enter your life and you will know, without a doubt, that HE IS YOURS. I can’t explain it, but something will snap within you and from that day forth, you’ll be his and he’ll be yours."

Nie będę ukrywać, że czekałam na "Reap" z niecierpliwością i z wielkimi nadziejami na podobna przygodę jaką odbyłam z pierwszym tomem cylku "Scarred Souls" - "Raze" i mimo iż przeliczyłam sie trochę, to jednak nadal dla mnie Tillie Cole króluje wśród historii o duszach pokrytymi na prawde głębokimi bliznami.
"Raze" porwał mnie ilością przemocy - uwielbiam kiedy główny bohater umiejętnie posługuje się sztukami walki, nie ważne jakimi. Tutaj jednak tego już nie ma i z jednej strony dobrze, bo powtarzający sie szablon w cyklu zazwyczaj przynudza, więc wypadło to raczej na plus, no ale nie tego oczekiwałam.

Jest to poniekąd kontynuacja historii 818 - Luka, który po śmierci Alika powraca do rodziny i jako jedyny dziedzic mafii od nowa przygotowuje się, aby w przyszłości zająć...

Ja być głody, chcieć kobieta. Ty moja kobieta. - Kolejna ciekawa koncepcja, nawet bardziej mi się podobała niż pierwsza część "RAZE". No co więcej tu wymyślać. Takie książki to taki porn dla kobiet. W filmach też musi być jakaś dekoracja dla spraw łóżkowych. Podobnie jak w książkach - sceneria, konwencja, ziemia, amfetamina, taka sytuacja.

mala1x9 | 2017-05-19
Przeczytana: 18 maja 2017

Śmiało mogę napisać że Tillie Cole stała sie jedną z moich ulubionych autorów. "Reap" równie jak "Raze" okazał się świetną książką. Tak wiele w niej emocji, że to tej chwili ciężko mi oddychać. Historia głównych bohaterów jest straszna, przerażająca i niewyobrażalna. Ciężko pojąć ile człowiek jest w stanie przejść by przetrwać. Moja mała głowa nie dopuszcza możliwości, że takie historię mogą mieć miejsce w prawdziwym życiu.
Nie mniej jednak książka wywarła na mnie piorunujące wrażenie, czytało się tak szybko, że nie zdawałam sobie sprawy iż ją skończyłam. Polecam.

mania_kch | 2017-09-17
Na półkach: Przeczytane, 2017

Nie dla fabuły.
Nie dla postaci.
Nie dla całokształtu.
Ta książka nie dla mnie, nic mi się w niej nie podobało. Wszystko ocierało się o granice absurdu a w niektórych momentach wręcz te granice przekroczyło.

Asia | 2017-11-20
Przeczytana: 19 listopada 2017

Druga część jest również istną, wystrzałową torpedą jak pierwsza. Nie mogłam w żaden sposób się od niej odkleić. Płakałam, cieszyłam, bałam się, w tej serii jest tak dużo emocji, że w pewnych momentach jest nawet ciężko to ogarnąć.
"Reap" ukazuje nam ile człowiek jest w stanie znieść, przezwyciężyć. Ile tak na prawdę jest w stanie poświęcić. Gdzie są granice. Mamy ból, cierpienie, ale i też piękną i cholernie trudną miłość. Dla mnie nic nie brakuje tej powieści, jest po prostu idealna. Każdy szczegół wymyślony przez autorkę widać, że jest ogromnie przemyślany. I może znajdą się przeciwnicy tej książki. Może ktoś stwierdzi, że to banalna i przewidywalna książka. Może? Ale co z tego? Dla mnie to ideał. W każdym calu. Bez dwóch zdań. "Moja perełka", która na bardzo długo utkwi w mojej głowie,a nr 818 i 221 długo zostanie w mojej pamięci.

książek: 1998
Aniutka90 | 2017-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2017

Cudowna, niezapomniana, pełna cierpienia, ale również miłości i oparcia w rodzinie i bliskich. Kartki leciały w mgnieniu oka, zaskakująca, ale nie obyło się bez uronienia łezki. Niezapomniane przeżycie, bardzo polecam.

Martoonia | 2017-03-04
Przeczytana: 21 lutego 2017

Druga część z serii książek o wojownikach, ale wcale nie mniej pochłaniająca uwagę czytelnika. Z całą pewnością nie ma tu aż tylu opisów brutalnych scen, co w poprzedniej książce z cyklu, niemniej jednak konwencja pozostaje taka sama, zmienia się tylko tło i bohaterowie. Historia piękna, aczkolwiek straszna. Takie to dziwne połączenie, ale jednak. Autorka pokazuje powrót do normalnego świata człowieka poranionego, okradzionego ze swojej przeszłości, ze swojego człowieczeństwa. Jednakże powrót ten nigdy by nie nastąpił gdyby nie pomoc innych, a najbardziej jednej, szczególnej kobiety, która nie patrząc na czyhające zagrożenia stawia sobie za cel pomóc ukochanemu mężczyźnie odzyskać wszystko, co zostało mu odebrane. Bohaterowie poprzedniej książki z cyklu również i tu są obecni i podejmują znaczące działania. Mnie książka ta wciągnęła i z czystą ciekawością śledziłam historię 221 i pięknej Talii.

Monika KanapaLiteracka | 2017-04-20
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 20 kwietnia 2017

Początek powieści wręcz zniewala. Ni z tego ni z owego wskakujemy w ponury, mroczny świat mafii. Bez najmniejszego ostrzeżenia zagłębiamy się w umysły istot, dla których zabijanie jest jak haust świeżego powietrza, które ponad wszystko inne potrzebują wyładować nagromadzoną agresję. Nie oni są jednak najgorsi. Najgorsi są ludzie, którzy okrutnymi działaniami doprowadzają ich do tego stanu. Ludzie, którzy eksperymentują ze straszliwym serum, tworzą ze swoich niewolników maszyny do mordowania, torturują i czerpią z tego korzyści. Cole w fantastyczny sposób ukazuje ich logikę i bezwzględność, mrok i czyste zło.
Poznajemy Lukę – bohatera części poprzedniej, brata Talii. Mężczyznę, który wyzwolił się z gułagu, oczyścił z trucizny zmuszającej go do mordowania, pragnącego pomścić swojego jedynego przyjaciela. W ramach zadośćuczynienia chce uczynić to, co kiedyś zrobił dla niego Anri. Za wszelką cenę pragnie uratować jego brata znajdującego się w niewoli.
Talia pragnąc ponad wszystko...

Lenka | 2017-03-06
Przeczytana: 06 marca 2017

Cała historia opiera się na podobnym szablonie co „Raze” – mamy tu mnóstwo krwi, przemocy i okrucieństwa skontrastowanego z niezwykle romantyczną i delikatną historią miłosną, połączoną z gorącymi scenami erotycznymi. Mi ten pomysł pasuje i podoba się bardzo, jednak jest to bazowanie na tych samych emocjach i uczuciach co w części poprzedniej, więc nie odczułam już tak silnego wstrząsu jak podczas czytania pierwszego tomu. Choć nie nazwałabym tego wtórnością.
Co do epilogu – Ha! Wiedziałam!:)

Monika Szulc | 2017-03-02
Przeczytana: 02 marca 2017

Nie pamięta, czym jest wolności. Od dwudziestu lat był przetrzymywany w niewoli. Faszerowany nowym narkotykiem, był posłuszny swojemu Panu, gangsterowi, który zniszczył mu życie. 221 potrafi tylko zabijać, lecz to się zmienia, kiedy Lucka uwalnia z go z koszmaru i oferuję nowe życie. Wystraszony, zdesperowany i zły, potrafi odnaleźć spokój tylko przy Talii Tolstoi, jednak czy namiętność, która ich połączyła przetrwa? Pisana jest im nienawiść, lecz serca pragną miłości, czy pójdą ścieżką rozumy, czy jednak uczuć?

Książki Pani Tillie Cole darzę wielkim sentymentem, ponieważ erotyki czytam sporadycznie, a seria Poranione Dusze zaoferowała mi coś, czego do tej pory nie znalazłam w tym gatunku. Największą zaletą powieści jest oryginalność i brak wymuskanych bogaczy, nieśmiałych dziewuszek i ładnych słówek.

Świat, jaki stworzyła autorka jest mroczny, brutalny i piekielnie niebezpieczny. Rosyjska mafia walczy z Gruzinami, co niesie ze sobą śmierć i morze krwi. Takie otocznie jest dobrym...