W Cieniu Fotografii

V tieni fotografie
fotografia, teoria, sztuka
sztuka
Mary

Dla mnie sztuka jest sposobem na przekazanie kilku drobnych rzeczy, których nauczyłam się o świecie. Są to zazwyczaj banalne szczegóły codziennego życia, w których kryje się jakaś ukryta poezja. W ciągu sześciu lat studiowania fotografii na Akademii Sztuk Pięknych moje zainteresowania odeszły od „czystej" fotografii i skupiły się na tych migawkach, które ludzie pstrykają swojej rodzinie, przyjaciołom, na wakacjach czy urlopach. Mają one ogromną wartość dla osoby, która jest albo częścią tego, co zostało sfotografowane, albo jest jakoś z tym związana. Ale skąd bierze się ta wartość fotografii? Dlaczego fotografia jest tak fascynującym medium? (Magda Stanowá)

źródło opisu: http://www.sklep.sztukawizualna.org

Mary | 2016-11-30