SHERLOCK 大いなるゲーム (Sherlock: Ōinaru Game)
manga, seinen, kryminał
komiksy
Sophie

Sherlocka dręczy nuda. Jakby w odpowiedzi na jego narzekanie, niespodziewanie otrzymuje on pewną informację od tajemniczego człowieka. Ślad naprowadza detektywa na trop zbrodni. Jeśli nie rozwiąże jej w przeciągu paru godzin, zginie zakładnik, przetrzymywany przez zagadkowego informatora. A takich spraw zapowiedział on aż pięć. Rozpoczyna się wielka gra!

źródło opisu: www.studiojg.pl

źródło okładki: www.studiojg.pl

Wkp | 2017-03-06
Przeczytana: 01 kwietnia 2017

SHERLOCK PO JAPOŃSKU

Przez dokładnie 130 lat, jakie minęły od stworzenia postaci Sherlocka Holmesa, seria opowieści o najlepszych detektywie wszechczasów doczekała się całego mnóstwa interpretacji, hołdów, adaptacji i rozwinięć. Od wystawiania na scenie i kinowych oraz telewizyjnych produkcji, przez najróżniejsze powieści a to rozbudowujące życie bohaterów, to znów analizujące to, co wszyscy dobrze znają, po komiksy, gry, gadżety i właściwie wszystko inne. Jedną z najciekawszych i najlepszych adaptacji klasycznych dzieł Arthura Conan Doyle’a okazał się brytyjski serial „Sherlock”, który od 2010 roku podbija serca widzów. Jego sukces okazał się tak duży, że już dwa lata później japoński twórca Jay stworzył na postawie scenariusza mangę. I to bardzo udaną.

Nadszedł czas wielkiej gry. Sherlock jeszcze o tym nie wie, ale już niedługo przyjdzie mu zmierzyć się z największym wyzwaniem w dotychczasowej karierze. Póki co jednak nudzi się w swoim mieszkaniu, a wszystkie sprawy, jakie...

Sophie | 2016-12-24
Przeczytana: 23 grudnia 2016

Kolejna manga w serii - tym razem na podstawie trzeciego i ostatniego odcinka pierwszego sezonu "Sherlocka" - "Wielkiej gry".
Świetnie się je czyta, choć zawsze muszę pamiętać o tym, aby nie lecieć za szybko do przodu i przejrzeć się wszystkim szczegółom rysunków Jaya. Zdecydowanie warto docenić ten ogrom pracy.
Nie spodziewałam się, że tak mało pamiętam z "Wielkiej gry"! To świetne uczucie - raz jeszcze próbować odgadnąć rozwiązania pięciu zagadek aż do momentu kulminacyjnego. Tym razem jednak wyjątkowo zatęskniłam za serialową wersją i głosami aktorów - zwłaszcza Jima.
Czekam na kolejne mangi, choć chyba będą to jedyne, jakie wylądują kiedykolwiek na moich półkach.

Vayar | 2016-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2016

Najgrubszy z dotychczasowych Sherlocków, aż 5 zagadek w jednym tomie, zagmatwana w pozytywnym sensie fabuła iii... "zapowiedź" kolejngo tomu. Moriaty się pokazał! Z niecierpliwością czekam na 4 tom i mam nadzieję, że rysownik skończy przynajmniej pierwszy sezon serialu.
Swoją drogą, załapałam się na kartę z autografem rysownika w yattcie i jaram się nią jak Most Łazienkowski. *w*

comboometga | 2017-02-15
Przeczytana: 14 lutego 2017

Pierwsze Walentynki spędzone z Sherlockiem uważam za jak najbardziej udane i cudowne! Jak na podsumowanie działu przystało, Wielka Gra spełnia wszelkie wymogi, jeśli chodzi o akcję i dialogi, a klimat jest świetnie zachowany od początku do końca. Nie wiem, co ostatnio (oprócz serii Superbohaterów Marvela) darzyłam taką miłością jak te mangi, naprawdę.
Mam nadzieję, że wyjdą kolejne tomy, bo mam chęć na więcej. Szybko, jak najszybciej!

Mystique delAdleur | 2017-01-15
Przeczytana: 11 stycznia 2017

Pochłonęłam równie szybko jak dwie poprzednie i nawet nie musiałam zarywać nocy.
Nie sugerować się kiepską okładką - rysunki czekające w środku wciąż równie szerlocze i śliczne.

Zazwyczaj ta forma przekazu fabuły niesie ze sobą chaos, ale tym razem jest inaczej, wszystko jest jakby bardziej na swoim miejscu i czytelnik, który słabo/ w ogóle nie zna Sherlocka nie dostanie zawału.

Czy polecam? Tak + trzy wykrzykniki. Zwłaszcza tym lubiącym szkicować.
♡♡♡
Prośmy Jaya o drugi sezon.

elf_0203 | 2017-06-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Mangi