Please Let Me Out
horror
Buffy1977

"Wypuść mnie, proszę" to zbiór jedenastu opowiadań amerykańskiego mistrza literackiego horroru, Edwarda Lee.

Edward Lee - Wypuść mnie, proszę

źródło okładki: https://www.facebook.com/domhorroru/

Wkp | 2017-01-16
Na półkach: Przeczytane, Współpraca

MROCZNE OPOWIADANIA SEKSUALNEGO TERRORU

Bohaterki tekstu „Niewłaściwy facet”, zamieszczonego na łamach tego zbioru, lubią myśleć o sobie, że są filozofkami nowych, mrocznych wieków seksualnego terroru. I to hasło doskonale określa również niniejszą pozycję. Czy klasyfikować ją do gatunku bizarro fiction, czy bardziej dosadnie do przedstawicieli torturę porn a nawet gorno, groza wynikająca z ludzkich popędów to coś, co dominuje w pełnych okrucieństwa i obrzydliwości ekstremalnych opowiadaniach Edwarda Lee.

Całość mojej recenzji na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2017/01/15/wypusc-mnie-prosze-i-inne-opowiadania-edward-lee/

Karolina | 2017-02-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: styczeń 2017

Oddajmy głos alter ego autora :) : "To ciągle to samo pierdolenie rodem z gabinetu okropności, przepuszczone przez maszynkę do mięsa. (...) Pomyślałbyś, że ten koński wypierdek napisałby dla odmiany coś dobrego zamiast tej całej horrorowej tandety. Coś prawdziwie literackiego, coś ważnego, ale nie! Nie ten gość! Seks z demonami, seks z przywróconymi do życia trupami, seks z socjopatycznymi wieśniakami, a nawet seks z mózgami. Nie wspominając o głupiutkim, nieprzekonywującym okultyźmie, wariackiej mitologii, rzygach zombie, stosach trupów, korytach spływających krwistą zgnilizną, stereotypowych gmaszyskach, nieprawdopodobnych labiryntach i każdej wydzielinie ludzkiego ciała, jaką możesz sobie wyobrazić. Pomyśl o czymś w tym stylu, a okaże się, że ten gość już to napisał. I wszystkie te historie są do kitu." s. 118

Buffy1977 | 2016-12-09

Wydawnictwo Dom Horroru, założone przez pisarza Tomasza Czarnego, weszło na polski rynek z przytupem, bo sięgnęło po prozę jednego z najpopularniejszych autorów literatury ekstremalnej, Edwarda Lee. Jego twórczość przez polskich wydawców jest mocno zaniedbywana – jak dotąd ograniczono się jedynie do trzech powieści („Sukkub”, „Ludzie z bagien”, „Golem”) i paru opowiadań, choć Lee może się pochwalić pokaźną bibliografią. Dlatego też każda kolejna polskojęzyczna publikacja jakiegoś jego dzieła dla polskich fanów literatury ekstremalnej jest niemałym wydarzeniem, z czego najpewniej doskonale zdawał sobie sprawę taki promotor horroru, jak Tomasz Czarny, który zdecydował się wyjść naprzeciw oczekiwaniom tej niewielkiej grupy czytelników. A przynajmniej pierwszą publikacją, bo dopiero czas pokaże, czy Dom Horroru będzie tym polskim wydawnictwem, które zaszczyci prozę Edwarda Lee taką uwagą, na jaką niewątpliwie zasługuje, bo szczerze powiedziawszy jedenaście opowiadań to tylko „kropla w...

Pożeracz | 2017-02-02
Przeczytana: 31 stycznia 2017

Nazwiska Edwarda Lee miłośnikom horroru ekstremalnego przedstawiać nie trzeba. Po trzech wydanych w Polsce powieściach, nakładem wydawnictw Dom Horroru ukazał się zbiór Jego opowiadań. Znając repertuar Lee wiemy czego się spodziewać, a w krótkiej formie mocno, dosadnie i zaskakująco.

Pierwszym zaskoczeniem jest okładka - mroczna, nieco niewyraźna, epatująca tym, co w gore częste - flaki, krew... Nie przypadł mi jednak do gustu, może nie ten styl rysunku, może właśnie te nieczytelność.
Poza doborem szaty graficznej dobry start Wydawnictwa - niezły papier, duża czcionka, mała biografia Autora.
Lee tradycyjnie nie boi się wstrząsnąć swoim czytelnikiem - odchody, wnętrzności, deformacje, zboczenia, sadyzm uderzają już od pierwszych stron, serwując niemal kanibalistyczną potrawkę dla miłośnika ekstremy.
Paradoksalnie nie Lee nie zaskakuje skalą, w jakiej przekracza granice smaku (już nawet nie dobrego, jakiegokolwiek). Szoku nie wywołują kolejne opluwane świętości, obalane podstawy...

micza83 | 2017-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2017

Świetny zbiór opowiadań. Edward Lee to prawdziwy mistrz.

Dawid | 2017-05-02
Przeczytana: 26 kwietnia 2017

Minęło wiele czasu nim udało mi się złapać w ręce kolejną pozycję od Edwarda Lee. A minąć go musiało aż tyle bo nic nowego w naszym ojczystym języku po prostu się nie pojawiało. Dlatego z wielką radością chwyciłem w ręce opowiadania wypuszczone pod patronatem Domu Horroru.
Myślę, że Autora przedstawiać nie trzeba. Pisze o tym co każdy lubi najbardziej. Wynaturzenia, ekstramenty, zwyrodniały seks, flaki, masa perwersji, ból i inne takie cukieraski. Nie da się ukryć, że jest soczyście od posok wszelakich.
Dostajemy w przydziale jedenaście dość krótkich opowiadań. Sam zbiór nie jest długi bo ma niecałe 170 stron. Opowiadania są dosyć różnorodne choć klucz ich doboru jest niejednoznaczny (o ile takowy w ogóle istniał).
Ale po kolei. Co oferują nam opowiadania?

PANI KADŁUBEK - przeczytałem. Ale go totalnie nie zrozumiałem. Serio! Niby wszystko w porządku. Jest "choro", wulgarnie, obrzydliwie. Ale gdzie jest puenta? No i książkę na chwilę odłożyłem na bok aby znaleźć w internecie...

Rafał Gawarecki | 2017-03-17

Hardcore, przeczytałem ale zupełnie nie w moim stylu, chociaż jedno z opowiadań zrobiło robotę

Baylay | 2017-03-29
Przeczytana: 29 marca 2017

Połknąłem tą książkę błyskawicznie! Dla osób lubiących horror ekstremalny pozycja obowiązkowa , choć nie jest to szczyt możliwości tego autora. Czekam na więcej!

EdytaJoannaWroc | 2017-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2017

Nie wiem, dlaczego to kupiłam. Dlaczego przeczytałam. I co w sobie ma, ze mi się podobało

Marcin Gawłowicz | 2017-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2017
    999 tom 1
    Nancy A. Collins, Thomas M. Disch, Stephen King, Neil Gaiman, Joyce Carol...
    Sukkub
    Edward Lee
    15 blizn
    Paweł Paliński, Łukasz Śmigiel, Graham Masterton, Mort Castle, Stefan Darda, Daw...