Jeremiah #12: Julius i Romea

Wydawnictwo: Elemental
Jeremiah: Julius & Roméa
komiksy
malyjaca

Trwa niekończąca się tułaczka Jeremiaha i Kurdy’ego przez odradzającą się ze zgliszcz Amerykę. Tym razem obaj wędrowcy próbują szczęścia w lśniącym czystością i zadbanym mieście rodem z marzeń, rządzonym żelazną ręką przez radę z prezydentem na czele. Ale nie wszystkim zamkniętym za wysokimi murami mieszkańcom miasta odpowiada ten surowy rygor. Tajemniczy zamaskowany osobnik drwi sobie z bezradnej policji; także Romea, córka prezydenta, nie chce się podporządkować narzuconym regułom. Tym bardziej że za murami miasta czeka na nią cierpliwie ukochany…

W dwunastym tomie swej kultowej serii Hermann na nowo, po swojemu, opowiada historię słynnych Szekspirowskich kochanków, a przy okazji po raz kolejny pokazuje odwieczny konflikt między ludzkim pragnieniem wolności a zbrodniczymi skłonnościami do tyranii.

źródło opisu: Elemental 2016

źródło okładki: http://www.elemental.pl/pl/katalog/jeremiah/jeremiah-12-julius-i-romea

irman | 2017-02-21
Na półkach: Przeczytane, Komiks Hermann