Cały sprawiedliwy. Józef

Wydawnictwo: Salwator
religia
Knoll

Józef z Nazaretu - znany nam wszystkim, a jednocześnie nieznany nikomu, za wyjątkiem garstki krewnych i sąsiadów. Jest jednak coś w jego człowieczeństwie, co fascynuje najbardziej i czyni go świętym: był człowiekiem krystalicznie sprawiedliwym. Sprawiedliwym wobec Boga, wobec małżonki Maryi, wobec Jezusa i wobec własnego powołania do ojcostwa. Józef cały pulsuje świętością, ponieważ cały...

Józef cały pulsuje świętością, ponieważ cały jest sprawiedliwy.

Fascynujące spotkanie z Józefem – zwykłym człowiekiem – w klimacie lectio divina. Krzysztof Wons SDS przybliża nam kolejną postać z Pisma Świętego, którą poznajemy poprzez duchową lekturę Bożego Słowa. Nie jest to święty, jakiego znamy z tekstów hagiograficznych – odcieleśniony i nadzwyczajny. Józef jest człowiekiem takim jak każdy z nas, ze skłonnością do słabości, z własnymi ograniczeniami. W tym, co zwyczajne, ujawnia się jednak to, co wyjątkowe i święte.

źródło opisu: http://www.salwator.com/caly-sprawiedliwy--jozef,1303,821,produkt.html

źródło okładki: http://www.salwator.com/caly-sprawiedliwy--jozef,1303,821,produkt.html

gonia | 2018-03-18
Klaudia | 2017-08-17