Właściwości Betonu, Wydanie V

Wydawnictwo: Stowarzyszenie Producentów Cementu
beton, technologia betonu
technika
najka

Książka "Właściwości Betonu", po raz pierwszy została wydana w 1963 roku i szybko zdobyła światowe uznanie wśród specjalistów budowlanych i studentów budownictwa jako ważna pozycja literaturowa. Piąta edycja została zaktualizowana o nowe europejskie i amerykańskie normy. Odzwierciedla również postęp w technologii betonu, który dokonał się w ciągu ostatniej dekady, przy zachowaniu pierwotnego...

Piąta edycja została zaktualizowana o nowe europejskie i amerykańskie normy. Odzwierciedla również postęp w technologii betonu, który dokonał się w ciągu ostatniej dekady, przy zachowaniu pierwotnego celu, jakim było dostarczenie rzetelnych, kompleksowych i praktycznych informacji na temat właściwości betonu. Wszystkie informacje zawarte w książce są oparte na badaniach naukowych i bogatym doświadczeniu inżynieryjnym Autora.

Autor położył duży nacisk na zrozumiałe przedstawienie zjawisk fizyko-chemicznych zachodzących w mieszance betonowej i betonie, tak aby Czytelnik mógł uzyskać najlepsze wyjaśnienie skomplikowanych procesów i w konsekwencji uzyskać dobrej jakości beton.

– Rzetelne podstawy naukowe książki gwarantują prawidłową interpretację wyników badań

– Spójne ujęcie zagadnień dotyczących właściwości betonu pozwala Czytelnikowi całościowo zrozumieć wzajemne oddziaływania zachodzące w betonie

– 1500 cytowań światowej literatury dotyczącej betonu i jego właściwości

– Indeks rzeczowy zawiera ponad 6000 haseł i pozwala łatwo poruszać się w obszernej publikacji liczącej ponad 900 stron

źródło opisu: www.polskicement.pl

źródło okładki: www.polskicement.pl