Nathalie-bibki

Dalsze losy Roksolany, słowiańskiej perły w haremie, która teraz nosi imię Hurrem. Zostaje wybranką Sulejmana, dzięki niej ród sułtana ma przetrwać. Dziewczyna tęskni za rodzinnym Rohatynem, ale z godnością przyjmuje rolę sułtanki. Wydaje na świat syna Mahmeda. Otoczenie czeka na jej klęskę i z ulgą przyjmuje narodziny kolejnego dziecka - córki. "To, co powinni sie stać jej klęską, obróciło...

"To, co powinni sie stać jej klęską, obróciło się w zwycięstwo. A zamiast oczekiwanego upadku następowało jeszcze wieksze wywyższenie".

Sułtan umacnia swą potęgę, a Hurrem w bólach rodzi kolejnego syna. Tymczasem wybucha bunt janczarów i musi opuścić Stambuł.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: Internet