Branna

Cykl: Slater Brothers (tom 4.5)
Wydawnictwo: L.A. Casey
7 (24 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Branna
angielski
badziorro

Branna Murphy is a survivor, a wife, a friend, a sister, and a soon-to-be-mother. She doesn’t have time to linger on anything, especially on a silly argument about how many children she will bear. Ryder Slater is a hardass, a husband, a friend, a brother, and a soon-to-be-father. Unlike his wife, he has nothing but time to argue his case about how many children they will have… until that time...

Ryder Slater is a hardass, a husband, a friend, a brother, and a soon-to-be-father. Unlike his wife, he has nothing but time to argue his case about how many children they will have… until that time is threatened to be taken away from him.

A surprise honeymoon deep in a beautiful forest for a secluded getaway was supposed to be fun, romantic and peaceful – until the storm of the century hits and both Branna and Ryder face a new enemy that has means to harm their family.

Mother nature.

Branna is consumed by her love for Ryder, and will fight to the end to keep her family safe. Branna treasures Ryder, and what Branna treasures, Branna defends.

rinos | 2017-02-05
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 04 lutego 2017

Kolejny tom o braciach Slater. Seria nie jest wybitna, ale bardzo szybko i przyjemnie się ją czyta. Tak też jest w przypadku tej części, która poświęcona jest najstarszym bohaterom tj. Brannie i Ryderowi (oboje po 33-lata).
Pojawiają się nowe dzieciaczki, inne są w drodze. W tej części nie ma wątku kryminalnego, ale autorka nie stroni od humoru, co pozytywnie wpływa na ocenę końcową.
Kto czytał pozostałe części - szczerze polecam, kto nie czytał - zachęcam.

jola79 | 2017-09-17

Emocje, wspomnienia, miłość, radość, smutek i żal. To wszystko co zawsze było obecne w losach braci Salter tu także jest. Czekam na dalsze losy braci.

Króliczek11 | 2018-06-18
Przeczytana: 19 czerwca 2018