Projektowanie ikon i piktogramów

Wydawnictwo: d2d.pl
Diseño de iconos y pictogramas
sztuka
llu

Ikony i piktogramy są wszechobecne w codziennym życiu. Są to znaki, które przekazują komunikaty bez użycia słów. Dzięki nim uzyskujemy natychmiastowy dostęp do interfejsów naszych urządzeń elektronicznych. Pomagają nam również z pominięciem wszelkich barier językowych i kulturowych odnaleźć się w oznakowanych przestrzeniach. Projektowanie ikon i piktogramów to podręcznik do badania i tworzenia...

Projektowanie ikon i piktogramów to podręcznik do badania i tworzenia systemów znaków. Proponuje on dwa różne modele czy też metodologie projektowania rodzin ikon i piktogramów. Pierwszy model pozwala spojrzeć na piktogramy jako na spójny projekt, niezależny od kroju pisma, z którym będą współistnieć. Drugi zakłada tworzenie ich na podstawie konkretnego kroju lub jednoczesne projektowaniu obu grup znaków.
Jest to praktyczna publikacja zawierająca studia przypadków, schematy, diagramy i przejrzyste przykłady zastosowań w różnych kontekstach, mające na celu objaśnienie takich zagadnień, jak: stosowanie siatki, digitalizacja piktogramu, przeprowadzanie korekty optycznej czy projektowanie ikon i piktogramów na podstawie krojów pisma.
Projektowanie ikon i piktogramów może być doskonałym podręcznikiem dla studentów, a dla zawodowych grafików pomocą w trakcie pracy nad ustalaniem formy, która spełniając funkcję informacyjną – najistotniejszą z punktu widzenia odbiorcy – winna być precyzyjna i oszczędna.

źródło opisu: https://d2d.pl/

źródło okładki: https://d2d.pl/

Tinkerbelle | 2017-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2017

Zdecydowanie nie jest to lektura do poduszki. Aby przyswoić tę wiedzę chyba musiałabym nauczyć się tego na pamięć. Sądzę jednak, że gdybym rzeczywiście chciała coś zaprojektować, byłaby to pozycja pomocna. Jako książka po prostu do czytania - nie było łatwo.

czo | 2017-10-09
Przeczytana: 08 października 2017