Sweet Dreams

Wydawnictwo: Snow Queen Publishing
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
angielski
Joasiaa

A new standalone sexy contemporary romance by New York Times bestselling author Nina Lane! He may own a candy company, but this wealthy bachelor is no Willy Wonka. Sugar Rush Candy Company CEO Luke Stone is a devoted businessman who doesn't do relationships. He does short-term affairs with clearly defined rules. But when a sexy bohemian angel propositions him in a bar, Luke is tempted to...

He may own a candy company, but this wealthy bachelor is no Willy Wonka.

Sugar Rush Candy Company CEO Luke Stone is a devoted businessman who doesn't do relationships. He does short-term affairs with clearly defined rules. But when a sexy bohemian angel propositions him in a bar, Luke is tempted to want more.

Polly Lockhart is horrified when she wakes the morning after her twenty-third birthday to realize she made a fool of herself with a sinfully delicious man. She tells herself she doesn't have time for romance anyway, as she's fighting to keep her mother's beloved bakery afloat and finish her culinary studies. That all changes when her class tours the famed Sugar Rush headquarters, and Polly collides with her dream man again.

As she succumbs to their hot attraction, Polly soon realizes her bakery isn't the only thing that needs saving. Luke, driven and unyielding, will burn out unless someone convinces him to taste the sweetness of life. But can Polly remember this sugar rush is only temporary?

źródło opisu: www.goodreads.com

źródło okładki: www.goodreads.com

Wybierzemy się do cukierni aby odnaleźć swoją własną porcję słodkości?

Kto jest uzależniony od słodkiej, rozpływającej się w ustach czekolady ręka do góry!
Ja! Ja! Ja!
Kto marzy o swoim własnym, prywatnym ciasteczku, które będzie mógł chrupać i podgryzać?
Ja! Ja! Ja!
Kto ma ochotę rozsmarować lukier na klacie tego cukiereczka na okładce i zlizać?
Ja! Ja! Ja!
A więc ,,Sweet Dream" jest książką właśnie dla mnie :)

Prezes firmy produkującej słodycze Luke Stone jest oddanym biznesmenem, który prowadzi krótkoterminowe i jasno określone relacje z kobietami. Można by pomyśleć że szef ,,fabryki słodyczy" będzie miał u swego boku kobiety delikatne, słodkie, uśmiechnięte. Nic bardziej mylnego. Jego kobiety są wyrafinowane, sztywne, chłodne i starannie sprawdzane.
Ale pewna wizyta w barze sprawiła że poznał zupełnie nowy i interesujący smak szarlotki... Uzależniający.
Polly jest przerażona, gdy budzi się rano po swoich dwudziestych trzecich urodzinach, u boku mężczyzny, który podgryzał...

takeonmeaha | 2017-12-04
Loszki69 | 2017-06-24