Społeczny raport na temat stanu Twierdzy Toruń

PoTORUNIU

źródło okładki: skan by © PoToruniu.blogspot.com

PoTORUNIU | 2016-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2016

W 1993 r. Lech i Barbara Narębscy oraz Krzysztof Biskup napisali "Studium historyczno-konserwatorskie pierścienia zewnętrznego Twierdzy Toruń". Od tamtego czasu minęły 23 lata – to trochę mniej, niż czekamy na kolejny sezon "Miasteczka Twin Peaks", ale prawie ćwierć wieku, to i tak szmat czasu, który był równie nieprzychylny Twierdzy Toruń, co miejscy urzędnicy, na czele z tym najważniejszym. Ale zostawmy politykę, bo nie chcę, żeby mój blog zaczął nią śmierdzieć i skupmy się na tym, co warte uwagi.

"Społeczny raport na temat stanu Twierdzy Toruń", to dzieło przede wszystkim wolontariuszy, którzy z poświęceniem, przez ponad pół roku przemierzali Toruń wzdłuż i wszerz, fotografując i opisując każdy fort i schron, każdą baterię, bastion i tradytor. W raporcie zebrano łącznie ponad 200 obiektów, zarówno pierścienia wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Ich stan, jak również obecną funkcję i status własności, podsumowuje rozdział 5 raportu, doskonale zilustrowany licznymi wykresami....

Michael Shootbook | 2016-11-30
Przeczytana: 10 grudnia 2016