By Your Side

By Your Side
HarperTeen
2017-01-31
2017-01-31

Powiem Wam jedno! Jeśli książka wciąga, że przeczytacie ją w jeden dzień to warto ją zatrzymać. Ktoś powie typowa obyczajówka, romans. Może tak. Jednak kto wymyśla, że główna bohaterka zostaje zamknięta na weekend w bibliotece to mnie kupuje. Razem z nią zostaje zamknięty chłopak, który ma przeszłość. Nie ma ogrzewania, prawie w ogóle jedzenia i zero telefonu. I bardzo ważny temat, który jest poruszony lęki.

Książka zalicza się według mnie dla młodzieży jednak warto przeczytać ją bez względu na wiek. Porusza poważne tematy chociaż jest napisana bardzo lekkim stylem.

Jeśli chodzi o tą książkę, to nie powiem by była ona moją ulubioną pośród dzieł pani West, ale też nie wiele mam jej do zarzucenia. Cała akcja tej książki nie dzieje się w wspomnianej wcześniej bibliotece, potem przenosi się już w inne miejsca, kiedy bohaterowie wydostają się z biblioteki. Książka ogólnie jest lekka i przyjemna, fajnie się ją czytało i miała przyjemny klimat. Jeśli szukacie czegoś co nie będzie wymagać waszej pełnej uwagi i przy czym będziecie się mogli odprężyć, to to powinno wam się spodobać.

📖🐲
Sympatyczna i szybko się czyta. Ja się przy niej bezboleśnie odprężyłam. Można się czepiać, że autorka się trochę zbyt łatwo prześlizgnęła nad pewnymi poważnymi tematami, ale moim zdaniem Kasie West bardzo fajnie opisuje rodzące się uczucie i chemię między postaciami. To ciągłe dotykanie, lekkie poszturchiwanie, łapanie za ciuchy. No po prostu aż "widać", że para głównych bohaterów na siebie leci :-) Ale najpierw naprawdę i dużo ze sobą rozmawiają na poważne tematy, więc poza pociągiem fizycznym jest tam coś jeszcze. Fajne to. Dla mnie idealna książka na poprawę humoru.

📖🐲

"Książki zbliżają ludzi"
To prawda. Gdy główna bohaterka zostaje zamknięta w bibliotece, myśli, że jest sama. Gdy dowiaduje się, że razem z nią, jest tam tajemniczy chłopka z jej szkoły, nie może w to uwierzyć. Jak ten pobyt w budynku pełnym książek zmieni ich życie?
Przekonaj się!
⭐⭐⭐

"Książki zbliżają ludzi"
Przekonaj się!
⭐⭐⭐

Jedno słowo opisujące tą książkę: genialna.
Już jak przeczytałam jakieś 50 stron, pomyślałam sobie "czyżby nowy ulubieniec?" Otóż TAK!
Pierwszy raz książka wywołała u mnie tyle emocji. Było tyle momentów gdzie się śmiałam, bo sarkazm bohaterów przechodził na mnie i nie mogłam przestać się śmiać z ich docinków, które nie były "cringowe", ale takie prawdziwe, dlatego tak mnie rozśmieszały.
Zaznaczyłam mnóstwo fragmentów, mnóstwo fragmentów podkreśliłam ołówkiem, dopisywałam coś od siebie typu: "Ooo", "Aaaa", "what", itp.
Po prostu czytając tą książkę bawiłam się świetnie! Jak nigdy!
Wątek romantyczny no po prostu zdecydowanie najlepszy, moje klimaty. "Dziewczyna poznaje chłopaka, który jest tajemniczy, samotny i stopniowo jak go poznaje to zmienia o nim zdanie..."
Dax to zdecydowanie najlepszy chłopak. Jest opiekuńczy, troskliwy, zabawny, miły, dobry, dobrze wychowany, tajemniczy, nieufny, samotny, jest dżentelmenem 😅 (np. oddał Autumn swój śpiwór, i wiele innych rzeczy zrobił),bardzo dobrze umie wyczytać emocje z twarzy drugiej osoby, jest wspierający i zależy mu na drugiej osobie (bardzo).
Po prostu polecam tą książkę z całego serca.
Będę czytać kolejne książki Kasie West zdecydowanie ❤️

Jedno słowo opisujące tą książkę: genialna.

Mogę stwierdzić na pewno że uwielbiam utwory Kasie West . Są lekki i przyjemnie w czytaniu . Blisko ciebie to jedna z moich ulubionych książek tej autorki . Historia dwójki nastolatków którzy zostają zamknięci w bibliotece . A po wyjściu z niej pojawia się między nimi uczucie . Książka idealna na każdą okazję .

"Blisko Ciebie" to typowa młodzieżówka o nastolatce, która dziwnymi zabiegiem okoliczności zostaje uwięziona w bibliotece razem z czarną owcą szkoły- Daxem.
Książka opiera się na kilku dniach w bibliotece i wydarzeniach których konsekwencje mają początek właśnie w tym zamknięciu.

Historię fajnie się czyta i pewnie gdybym miała naście lat, podobałaby mi się dużo bardziej 😁

Dla nastolatek- polecam, dla innych- można próbować;)

Historię fajnie się czyta i pewnie gdybym miała naście lat, podobałaby mi się dużo bardziej...

Chyba trochę za „stara'' jestem na tego typu książki. No, może nie aż tak, ale chodzi mi o to, że już niektóre zachowania np. Jeffa przeszkadzały mi, były bardzo głupie i bez sensu. Resztę dało się jako tako przełknąć, całość poszła w miarę szybko i była dość przyjemna, może nawet moja młodsza wersja byłaby zachwycona, ale obecnie to tylko taka odskocznia, raczej w zapomnienie książka.

Bardzo przyjemna książka. Szybko i dobrze się ją czyta. Warto po nią sięgnąć w jesienny wieczór.

• 2017