Słownik polsko-angielski dla dzieci i młodzieży

Okładka książki Słownik polsko-angielski dla dzieci i młodzieży Alfred Janc, Tadeusz Kowalski, Danuta Panek-Janc
Okładka książki Słownik polsko-angielski dla dzieci i młodzieży
Alfred JancTadeusz Kowalski Wydawnictwo: Agencja Edytor encyklopedie, słowniki
encyklopedie, słowniki
Słownik polsko-angielski dla dzieci i młodzieży
Agencja Edytor
1992-01-01
1992-01-01

Okładka książki Nowe technologie we współczesnym banku Alfred Janc, Grzegorz Kotliński
Nowe technolog... Alfred Janc, Grzego...

Słownik z początku lat dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku. Znakomity, pomocny i dzisiaj. Wielokrotnie z niego w życiu skorzystałem, wiele razy sprawdził się doskonale, przekartkowany także wielokrotnie. W szkole podstawowej i średniej była to jedna z ważniejszych pomocy w nauce.
Na początku słownika znajdziemy krótkie słowa wstępne do czytelników i wskazówki dla korzystających ze słownika oraz spis treści. Większa część książki to część słownikowa zawierająca słówka polskie i ich angielskie znaczenia. Po niej znajduje się część dodatkowa. W tejże części znajdziemy: objaśnienia zaimków (osobowych, dzierżawczych i zwrotnych),liczbę mnogą wybranych rzeczowników, stopniowanie wybranych przymiotników oraz tłumaczenia i objaśnienia wybranych jednostek miary (długości, powierzchni, objętości, pojemności, wagi).
Wielce przydatny, aktualny do dziś i bardzo dobry słownik polsko-angielski. Szczególnie przydatny dla osób początkujących i słabo znających język angielski, głównie dzieci i młodzieży. Zawiera dużą ilość haseł i zwrotów.

• Słowniki i encyklopedie

Dodaj cytat z książki Słownik polsko-angielski dla dzieci i młodzieży