Kulturą w płot

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Latarnik

"Fenomen internetowej kariery Michała Fedorowicza wart jest uhonorowania książką. Kulturą w płot to nie tylko blog poświęcony kulturze, który otrzymał prestiżową nagrodę BLOGA ROKU 2014, ale także zbiór pasjonujących historii, które udowadniają, że o kulturze można opowiadać z zapałem odkrywcy, znawstwem eksperta i wirtuozerią showmana nowych mediów. Najważniejsze jednak, że ta książka ma...

Najważniejsze jednak, że ta książka ma zdolność zarażania miłością do filmu, literatury, fotografii, sztuk pięknych wszystkich czytelników, w tym tych najwybredniejszych bo rozgorączkowanych swoją młodością."

źródło opisu: http://latarnik.com.pl/

źródło okładki: http://latarnik.com.pl/

Oficjalna recenzja
Silverq21 książek: 601

Czy wiesz, że…

…wszyscy uwielbiają ciekawostki? Nie ma co ukrywać, zawsze miło dowiedzieć się czegoś nowego. Czasem przybiera to formę jednego zdania, innym dłuższych wywodów. I właśnie w tej drugiej formie specjalizuje się Michał Fedorowicz, laureat konkursu na Blog Roku 2014. W ramach otrzymanej nagrody miał okazję napisać książkę i w żadnym razie nie jest to strzał kulą, a tym bardziej kulturą w płot.

Znałem autora już z jego blogowych dokonań i muszę przyznać, że podobnie jak tam, robota jest przednia. Wcześniej niepublikowane treści pochłaniają w całości. Trudno oderwać się od kolejnych rozdziałów, których same tytuły jak – Edgar Allan Poe i Scrabble czy Swingujący Goebbels, potrafią rozgrzać ciekawość do czerwoności. I nie są to żadne chwyty reklamowe, ale znakomite zapowiedzi intrygującej zawartości.

Największą atrakcją tej lektury jest to, że rozpala niecodzienną żyłkę podróżnika. Odkrywcy coraz to nowych rzeczy, zdobywcy zaskoczeń i ujarzmiania tego, co niespotykane. Ma w sobie coś z opowieści przy ognisku, których słucha się z wypiekami na twarzy. Nawet gdy przychodzi zmęczenie, zawsze znajdzie się chwila na jeszcze jedną anegdotę do poduszki.

Pochwalić należy również selekcję materiałów. Przekazywane historie trafione są w punkt. Nie za długie, nie za krótkie, a zawierają w sobie wszystko, co najistotniejsze. Poszanowanie słowa, atrakcyjny i schludny język, to znaki rozpoznawcze, jakich wielu innych twórców mogłoby autorowi pozazdrościć.

Nie mam żadnej wątpliwości, że każdy...

Nie mam żadnej wątpliwości, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. „Kulturą w płot” to prawdziwa gratka, która powinna zachęcić do dalszego eksplorowania kultury na własną rękę. Jak się okazuję, ma wiele twarzy, które niesłusznie nam umykają.

Patryk Rzemyszkiewicz

Całość recenzji na stronie: http://kochamciemojezycie.blogspot.com
"O kulturze można opowiadać z zapałem odkrywcy, znawstwem eksperta i wirtuozerią showmana nowych mediów". Tak właśnie czyni Michał Fedorowicz. "Kulturą w płot" to pozycja dla wielbicieli ciekawostek, kultury szeroko pojętej. Rozdziały i podrozdziały są dość krótkie, spójne i płynnie tworzące całość. Dodatkowym atutem są fotografie związane z opisywanymi zagadnieniami.
Polecam.

Kurpianeczka | 2017-01-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017

Świetna. Po prostu. Potrzeba nam takich książek, bo w najłatwiejszy sposób przyciągną w stronę kultury tych, którzy kojarzą ją tylko z operą i renesansowym malarstwem. Michał pisze bez patosu, ciekawie, bardzo fajnym językiem. A zebrany przez niego materiał jest zbiorem ciekawostek z wielu różnych dziedzin. Myślę, że każdy w tej książce znajdzie coś dla siebie.

kulturawplot | 2016-12-13
Przeczytana: 18 października 2016

To najlepsza książka, jaką napisałem ;)

Michał Poetschke | 2017-01-04

Książka warta polecenia. Każdy znajdzie w niej jakąś historie, która go zainteresuje. Czyta się przyjemnie a język jakim jest napisana tylko ułatwia sprawę. To nie zwykła książka zawierająca cieakowstki a raczej solidny argument że kuktura wcale nie musi być taka nudna. Tylko zajebista ;)

książek: 2054
justyna55 | 2017-02-02
Przeczytana: 04 lutego 2017

Dobrze wyselekcjonowane ciekawostki z Wikipedii.

Marcc1 | 2017-01-04
Przeczytana: 02 stycznia 2017

Tak jak na blogu Kulturą w płot prowadzonym przez autora - pasjonujące ciekawostki ze świata (pop)kultury napisane świetnym i przystępnym językiem - gorąco polecam! :)

oggniania | 2018-12-10
Na półkach: Przeczytane, Zapamiętane