Polskie podziemie w oczach wroga

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
7 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
historia
AdrianX

Nigdy nie publikowane tajne pisma niemieckiego wywiadu i kontrwywiadu Abwehry - tzw. raport Gehlena o działaniach AK, został opracowany w ostatnich miesiącach II Wojny Światowej i miał posłużyć jako idealny wzorzec wojny partyzanckiej dla armii niemieckiej. Dokumenty o bezcennej wartości historycznej opatrzono komentarzami, archiwalnymi zdjęciami i skanami dokumentów.

Fantasy-Bestiarium | 2017-05-08

„Polskie podziemie w oczach wroga” autorstwa Jana Rydla to publikacja niezwykła, która przedstawia dokumenty o niemal bezcennej wartości. Książka ta zawiera tajny raport dowództwa niemieckiego wywiadu generała Gehlena, mający służyć za wzór prowadzenia działań partyzanckich armii niemieckiej. Niniejszy raport zawiera wiele szczegółów dotyczących prowadzenia działań wojennych, licznych organizacji AK oraz opisuje szczegółową analizę sytuacji politycznej Polski. Dokument prezentuje działania Polskiego Państwa Podziemnego przed 1939 rokiem, jak i po zakończeniu II Wojny Światowej.

Jan Rydel za sprawą tej książki przedstawia niepublikowane wcześniej ściśle tajne dokumenty niemieckiego wywiadu oraz kontrwywiadu Abwehry. Pisma te zwane jako raport Gehlena o działaniach AK zawierają wiele sensacyjnych i kontrowersyjnych informacji. Dokumenty analizują instrukcje dotyczące działań sił wojskowych, jak i wywiadowczych, polskiego podziemia. Autor opatrzył je wieloma bezcennymi komentarzami,...

Olaf Koprowicz | 2017-03-31

Książka prawdziwego państwowca, który wzniósł się ponad fanatyzm i stworzył niespotykany w tamtych czasach obiektywny opis wroga. Ciekawe spojrzenie z innej perspektywy.

lerris | 2017-06-18
Na półkach: 2017, Przeczytane