Listy 1922-1926 t. I

Wydawnictwo: Czytelnik
Bożena

Pierwszy tom trzytomowej edycji listów Anny z Lilpopów Iwaszkiewiczowej (1897–1979) i Jarosława Iwaszkiewicza (1894–1980), która obejmuje okres od ich poznania i małżeństwa (1922) do roku 1926. Autor Brzeziny odbywał wiele krajowych i zagranicznych podróży, stąd tak bogata i częsta korespondencja małżonków. Listy Iwaszkiewiczów to niezwykłe świadectwo uczuciowego i duchowego związku dwojga ludzi, będące jakby współczesną wersją Goethowskich Powinowactw z wyboru, a ponadto nieoceniony dokument stosunków i życia literackiego w międzywojniu.

źródło opisu: SW Czytelnik

źródło okładki: SW Czytelnik