Różany. Część 2.

Seria: Różany. Wydanie kompletne.
Wydawnictwo: JAK
Kraków
LubimyCzytać

"Tylko dzięki miłości", "Bądź przy mnie", "Na zawsze Różany".

Przedwojenny i współczesny Kraków, brytyjska Tanganika, Prusy Wschodnie, Hitlerowskie Niemcy, Rosja sowiecka, a przede wszystkim podkrakowski majątek Różany i na ich tle historia trzech niezwykłych kobiet. Porywająca saga, od której trudno się oderwać.

Książka jest dostępna na stronie wydawnictwa: www.ksiegarnia.wydawnictwojak.pl

źródło opisu: www.ksiegarnia.wydawnictwojak.pl

źródło okładki: www.ksiegarnia.wydawnictwojak.pl

ejotek | 2017-06-16
Przeczytana: maj 2017

"Tylko dzięki miłości":

Kiedy zaczęłam czytać "Tylko dzięki miłości" przeżyłam szok. Nie spodziewałam się, że całość będzie jedynie fragmentami pamiętników, konstrukcją zgrabnie przeplatanych zapisków chronologicznych bohaterów. Liczyłam na kontynuację losów Zosi! Początkowo zupełnie nie mogłam się wdrożyć, ale potem - jak w każdej powieści obyczajowej - z niepokojem wyczekiwałam na kolejne stronice niosące informacje o losach ulubionych postaci.

To czego brakowało mi w dwóch poprzednich tomach, czyli rozbudowanej historii życia niani - otrzymałam teraz. Ze szczegółami poznawałam jej ból po stracie bliskich, trudne początki w krakowskiej szkole z nowymi koleżankami, które nie były jej zbyt przychylne. Dlatego Zuza często powraca we wspomnieniach do Penzanki i miłej atmosfery angielskiej szkoły. Bardzo dużo miejsca w życiu bohaterki zajmuje muzyka oraz kino. Bogna Ziembicka doskonale wprowadza czytelnika w ówczesny świat kultury i sztuki.
Jak wiele zmieniło się u Zuzanny i jej...

Magda | 2017-11-02
Przeczytana: 20 września 2017

Szczerze przyznam, że cała historia bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Nie sądziłam, że kiedykolwiek natknę się na polską sagę, która wywoła tyle emocji oraz pozostaje na długo w pamięci. W połączeniu z kubkiem gorącej herbaty lub kawy, „Różany” są genialnym zestawem na długie, jesienne wieczory.

Recenzja w całości: http://mamao.pl/rozany-bogna-ziembicka/

jolkaswmp | 2017-10-23