Na Zachodnim Brzegu bez zmian

Wydawnictwo: Książka i Prasa
Na Zachodnim Brzegu bez zmian
literatura faktu
vahu

Wstrząsające relacje polskich wolontariuszy z palestyńskich Terytoriów Okupowanych, kreślące portrety zwykłych Palestyńczyków i opisujące życie codzienne mieszkańców małych wsi otoczonych nielegalnymi osiedlami żydowskimi oraz miast oddzielonych od świata murem, lub podzielonych zasiekami i check-pointami. Poza przemocą i terrorem izraelskim relacje te pokazują również, że wbrew przeciwnościom okupacyjnym ludzie dalej potrafią cieszyć się życiem, a niektórzy – jak producent piwa Taybeh – osiągnąć nawet sukces ekonomiczny. Są przykładem aktywnego zaświadczania o realiach życia na terytoriach palestyńskich pisanych różnymi stylami i w różnym czasie.

źródło opisu: http://www.monde-diplomatique.pl/biblio/biblio.php?id1=2&id2=2066

źródło okładki: http://www.monde-diplomatique.pl/biblio/biblio.php?id1=2&id2=2066

GregorEust | 2018-02-06
vahu | 2016-11-24