Niedźwiedź polarny

Wydawnictwo: Łajka
5 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
niedźwiedź polarny

Kolejny tom poświęcony gatunkom zagrożonym autorstwa Jenni Desmnd. Tym razem autorka zabiera nas na daleką północ, gdzie króluje niedźwiedź polarny.

Tę popularnonaukową książkę wypełniają malarsko-ekspresyjne krajobrazy oraz wizerunki zwierząt naznaczone atmosferą i emocjami.

źródło opisu: http://www.ambelucja.pl/Niedzwiedz-polarny-Jenni-Desmond/12220/

źródło okładki: http://www.ambelucja.pl/Niedzwiedz-polarny-Jenni-Desmond/12220/

raywoman | 2017-06-07
Przeczytana: 06 czerwca 2017

Książka "Płetwal błękitny" tej autorki jest naprawdę dobra, ale ta pozycja niestety wypada słabo. Wiedza jest dużo bardziej encyklopedyczna, obrazki bardziej monotonne i nie ma na czym dziecko zatrzymać wzroku, jak na taką ilość tekstu. A co zdecydowanie przemawia na niekorzyść, to skrupulatne opisy polowania niedźwiedzi, którym w sumie autorka poświęca kilka stron (+ilustracja niedźwiedzia umazanego krwią). Uważam, że płetwal nadaje się bez problemu dla trzylatków, ale niedźwiedź jest dla zdecydowanie starszych dzieci, które są świadome, jak działa łańcuch pokarmowy i jakie miejsce zajmują w nim drapieżniki, a co za tym idzie, nie wiem, czy z kolei dla dzieci w tym wieku książka nadal będzie atrakcyjna. Na pewno nie jest to książeczka o "białym misiu". Także podsumowując do czytania maluchom niekoniecznie się nadaje (a już na pewno nie na noc), a do oglądania też za wiele nie ma.

Aleksandrrra | 2018-06-17
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci