wirtualność, estetyka
Łukasz

Przedstawiony zbiór prac został podzielony na trzy rozdziały. Pierwszy z nich to "Wirtualność przestrzeni społecznej", drugi to "Estetyka przestrzeni publicznej", trzeci natomiast to "Estetyka w praktykach artystycznych i ludycznych". Jest to więc publikacja obejmująca bardzo różne obszary tematyczne z dziedziny nauk społecznych. Czytając jednak ten interdyscyplinarny zbiór tekstów bardzo łatwo można się doszukać ich wspólnego mianownika. Jest to mianowicie dobór niebanalnych, często pionierskiej tematyki poszczególnych prac.
Jak zaznaczają redaktorzy recenzowanego tomu, wirtualność, będąca do niedawna domeną nauk technicznych i estetyka, którą zajmowały się głównie nauki o sztuce, to obecnie wyzwania dla nauk społecznych. Dzięki interdyscyplinarnemu podejściu, owe zjawiska są analizowane w sposób bardziej pełny, przez ukazanie aspektów społecznych.

źródło opisu: Stowarzyszenie Naukowe Przestrzeń Społeczna i Środowisko, 2015

źródło okładki: opacwww.bs.katowice.pl