Służby graniczne w walce z terroryzmem. Polskie warunki ustrojowo-prawne

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
służby graniczne, terroryzm

"Praca stanowi zwarty, ugruntowany, wiarygodny a przez jasność i zwięzłość treści przekonujący system wiedzy o funkcjach służb granicznych w systemie bezpieczeństwa państwa. Autor nie unika tworzenia własnych definicji, tworzenia systematyk czy wchodzenia w polemiki z autorytetami. [...] książka dr. Marka Ilnickiego [...] prezentuje właściwy poziom metodologiczny i merytoryczny. Jest bowiem dziełem dojrzałym o znacznej wartości teoretycznej i praktycznej, które może być wykorzystane w naukach wojskowych, politycznych, prawnych i humanistycznych, nie tylko w celach dydaktycznych, ale też w praktyce zarządzania kryzysowego i w kontekście potrzeb bezpieczeństwa państwa." Z recenzji dr. hab. Huberta Królikowskiego prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego

źródło opisu: Adam Marszałek 2011

źródło okładki: Własne