Świat według Amelki

Wydawnictwo: Novae Res
yllla

Kiedy ludzie myślą o porodzie, zastanawiają się tylko nad tym, czy kobietę bardzo bolało i czy długo się męczyła – a czy ktokolwiek bierze pod uwagę uczucia dzieci? Nie wydaje mi się. A muszę Wam powiedzieć, że jest to dla nas (z pewnością mówię w imieniu wszystkich bobasów) wielka sprawa. Mam na imię Amelka i już w chwili, gdy przyszłam na świat, wiedziałam, że czeka mnie tutaj wiele wyzwań....

Mam na imię Amelka i już w chwili, gdy przyszłam na świat, wiedziałam, że czeka mnie tutaj wiele wyzwań. Bardzo kocham swoich rodziców i nie wyobrażam sobie mieszkać gdzie indziej niż w moim ciepłym, przytulnym domku. Moi rodzice zawsze dbają, żeby niczego mi nie brakowało: spędzają ze mną czas na wspaniałych zabawach, rysowaniu i rozwiązywaniu zadań z książeczek. Czasem też odwiedzam dziadków, jeżdżę w różne ciekawe miejsca, bawię się z innymi dziećmi i ciągle uczę się nowych rzeczy. Ostatnio urodził się mój brat Tymuś, który tylko leży i wiecznie płacze. W ogóle go nie rozumiem. Nie wiem, czy się polubimy.

Zresztą za długo by opowiadać – lepiej otwórzcie tę książeczkę i przekonajcie się sami, co u mnie słychać.

źródło opisu: http://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=swiat_wedlug_amelki,druk

źródło okładki: http://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=swiat_wedlug_amelki,druk

yllla | 2016-11-23
Przeczytana: 22 listopada 2016

Niedawno dotarła do mnie niewielkich rozmiarów książeczka. Przeczytałam ją tego samego dnia, którego listonosz mi ją wręczył. Następnego dnia jej fragment czytałam sąsiadce. A jakiś czas później czytałam ją znowu, od początku niby to mojej pięciolatce, ale podsłuchiwał nas z zaciekawieniem również mój mąż. Pierwsze skojarzenie jakie nasunęło mi się jeszcze podczas czytania niżej prezentowanej książki, to film "I kto to mówi" :) Dlaczego?
"Świat według Amelki" to opowieść małej dziewczynki o jej życiu. Amelka wspomina swoje narodziny i pobyt w szpitalu, pierwsze miesiące życia, pierwsze ważne wydarzenia, takie jak chociażby odwiedziny zaciekawionej rodziny, czy chrzest. Dziewczynka opowiada o powrocie mamy do pracy, o świętach, o rozstaniu z mamą na dłuższy czas, swoich pierwszych urodzinach, nauce chodzenia, narodzinach brata, przedszkolu ... i tak, aż do pierwszych urodzin braciszka. Sposób w jaki toczy swoją opowieść jest na prawdę wciągający. Książkę przeczytałam z dużym...

Misieńka | 2017-02-24
Przeczytana: 26 lutego 2017