Zgłosuj na książki roku 2017

Socjologia edukacji. Teorie, koncepcje, pojęcia

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Bejneeett

"Socjologia edukacji" to pierwsze na gruncie polskim kompendium najważniejszych orientacji teoretycznych i badawczych, które kształtowały sposób postrzegania przez socjologów problemów generowanych przez istnienie i działanie systemów kształcenia. Autor zgromadził rzetelny materiał dla studentów, specjalistów w dziedzinie oraz praktyków zajmujących się edukacją i wychowaniem. Jest to jednak przede wszystkim autorska prezentacja stanu wiedzy i omówienie podstawowych problemów będących przedmiotem analiz socjologii edukacji. Dla czytelnika zajmującego się już tematyką społecznych uwarunkowań edukacji będzie to swego rodzaju kompendium podsumowujące, dla osób dopiero wchodzących w to pole zainteresowań, będzie to dobry przewodnik po problematyce.

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe PWN, 2016

Bejneeett | 2016-11-23