Marcelina i Twierdza Wspomnień

Cykl: Marcelina (tom tom 2)
Wydawnictwo: Axis Mundi

Druga część powieści fantastycznej o Marcelinie Łobzowskiej, która tylko pozornie jest zwykłą dziewczynką. W jej rodzinie talent pisarski dziedziczy się... wraz z klątwą, przez którą Marcelina wplątana zostaje w serię niezwykłych zdarzeń.

źródło opisu: http://www.axismundi.pl/1,64,Marcelina-i-Twierdza-Wspomnien

źródło okładki: http://www.axismundi.pl/1,64,Marcelina-i-Twierdza-Wspomnien

DomowaKsięgarnia | 2016-11-23

Po raz kolejny przekonałam się, że literatura skierowana do dzieci i młodzieży, wydawana w naszym kraju, ma się doskonale.

Pisząc kontynuację przygód dziewczynki, autorka - Izabela Skorupka, nie zawiodła. Czytając książkę czułam, że przemyślała sobie każdy wątek, a nawet słowo. W pełnej magii opowieści, zawarła wszystkie najważniejsze przekazy, z jakimi powinno spotykać się dziecko zbliżone wiekiem do Marceliny. I tak, w mądrych słowach, dzieci czytają o walce dobra ze złem czy prawdziwej miłości do bliskich nam ludzi.

Książka niesamowicie wciąga. Marcelina staje przed nowymi wyzwaniami. Nowe postaci, pojawiające się w książce, są szalenie intrygujące. Dzieci czytające książkę z pewnością nie będą się nudzić. Nie tylko dlatego, że to świetna lektura, ale też dlatego, że pokochają książki. Tak mocno jak główna bohaterka.

więcej na: domowaksiegarnia.blogspot.com

Alicja Górska | 2016-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2016

"Autorka kreuje nowe znaczenia dla słów takich, jak choćby „adaptacja”, jednocześnie odrywając je od ich pierwotnej funkcji w komunikacji językowej oraz ją zachowując. Przykładowa adaptacja nie stanowi w świecie Marceliny mniej lub bardziej trafnego przepisania wykreowanego w jednym medium tekstu kultury dla innego medium (tutaj rozchodzi się o całe czaso-przestrzenie!), a – co jest konsekwencją przyjęcia zasady kreacyjnej mocy słów – okazuje się pasożytem transformującym i doprowadzającym do destrukcji adaptowanej, oryginalnej (prawdziwej, pierwszej) rzeczywistości oraz jej mieszkańców. W podobny sposób autorka bawi się także z innymi słowami, np. „synonim”, które w powieści stanowi określenie nie pewnego terminu językowego, a… bardzo specyficznej istoty".

Sebulba | 2016-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2016

Drugi tom nie zawodzi! Totalnie wkręca i chce się więcej! Kiedy kolejny?

lemon5 | 2017-03-23
readit | 2017-03-08