Wszystkie smaki Skandynawii

Okładka książki Wszystkie smaki Skandynawii Claus Meyer
Okładka książki Wszystkie smaki Skandynawii
Claus Meyer Wydawnictwo: Buchmann kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
The nordic kitchen. One year of family cooking
Buchmann
2016-11-23
2016-11-23
Małgorzata Samborska
kuchnia diety poradniki

Książka w której przepisy kuchni skandynawskiej ułożone są według pór roku i dostępnych w tym czasie produktów uprawianych i dziko rosnących co wydaje się dobrym pomysłem. wydanie zawiera niezbyt ładne (rzecz gustu) i duże zdjęcia ale fatalną czcionkę czytelną tylko dla orłów. nie mogę zgodzić się z podaną w opisie książki informacją, że ma ona czytelny layout. czcionka, którą zastosowano w tej pozycji jest koszmarnie mała, to męczy. czytając trzeba sięgać albo po okulary albo po lupę.

Wiele ciekawych przepisów i historii o potrawach.
Można znaleźć sporo inspiracji do kuchennych eksperymentów.

Książka ładnie wydana, bardzo ciekawe ujęcia potraw. Na minus jest mała czcionka i okładka na którą trzeba uważać, gdyż brzegi szybko się przecierają.

Wiele ciekawych przepisów i historii o potrawach.
Można znaleźć sporo inspiracji do kuchennych eksperymentów.

Autor dzieli się wskazówkami w przepisach, więc można znacząco poprawić jakość przygotowywanych dań. Przepisy urozmaicają bardzo nasze menu, niektóre są mi w ogóle nieznane, ale z chęcią wypróbuję. Ładne wydanie.

Bardzo mocno się zawiodłam - książka pięknie wydana, ale przepisy zupełnie nie zachęciły mnie do ich wypróbowania. Spora ich część zawiera składniki trudno dostępne w Polsce (głównie ryby i owoce morza).

• Kuchnia
  • Może Kupię