Dziennik z wysp Aran i z innych miejsc

Wydawnictwo: Noir sur Blanc

Kolejna książka przybliżająca polskiemu czytelnikowi dorobek twórczy wybitnego szwajcarskiego pisarza i podróżnika. Tym razem odbywamy wędrówkę po dziejach Irlandii, widzianej z perspektywy historii opactwa Clonmacnoise i mieszkańców osady Klimurvy, niegdyś rybackiej, dziś żyjącej z turystów.

Jacek | 2013-01-05

Lubię Bouviera za język. Lubię go za to, że dla niego każdy widok, każda, nawet najbanalniejsza czynność, każdy budynek i dzieło ludzkich rąk nabierają znaczenia magicznego. Dla niego nie ma na świecie zwykłych miejsc, owszem, jedne są bardziej, drugie mniej ciekawe, ale każde ma w sobie ten magiczny pierwiastek. I tu nic się nie zmieniło. Aczkolwiek autor ma w dorobku lepsze rzeczy.

NullnFull | 2016-06-28

Wspaniałe studium niewielkich irlandzkich wysp Aran.Jak to mawiają miejscowi: "Next stop New York!" i to rzeczywiście jest miejsce jak ze snu, na skraju rozszalałego Atlantyku, zanurzone głęboko w irlandzkiej tradycji. Wybrałam się tam szukać śladów autora i udało mi się zrobić wywiad z jego kierowcą i przewodnikiem. Wspaniały samotny wyjazd, który wspominam do dziś.

Elwira | 2016-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2016

Po lekturze tej książki, ja po prostu muszę tam kiedyś pojechać.

Andżelika | 2015-05-18
kassana | 2013-03-04
Na półkach: Przeczytane, 2013 książki
Przeczytana: 15 marca 2013
Książki gdzie indziej

Podtrzymując zdanie Theroux o tym, by czytać o czymś innym, niż się ma, rzucam propozycję jak balon napełniony helem: w czas kanikuł czytajmy literaturę podróżniczą. Bo prawdziwe wojaże zawsze są gdzie indziej.